Autók » Fiat » Tipo (1987-1995)

Tipo 1.4 DGT

Öreg, olasz, de az enyém és szeretem

Egerszegen vettem a Seat-nál. 380ezer volt átírással, kissé drága, de nagyon szép állapotban. Látszott rajta, hogy a hátulja sérült volt, be is vallották (szívtam is vele eleget). Beázott a zsanéroknál, mert a szaki nem nyomott oda tömítőanyagot. A lökhárító előtt a két sarok ki volt rohadva (2000ft) a javítás. Olcsó minden hozzá. Elmentem vele Olaszországba, 2 nap alatt 1300 km, 6,8 a fogyasztás úgy, hogy sok dugóba álltam Trieszt és Velence környékén. Egy izzó égett ki az út során. Abszolút megérte az árát, korához és megtett km-hez képest korrekt állapotú. A tél beállta előtt végigkentem alvázvédővel, tavasszal lesz egy kis lakatolnivaló az alján. Zöldkártyán röhögve ment át. A Weber karbi szépen teszi a dolgát, lehet menni sportosan az autóval. bár a 185/60-as gumik kicsit visszafogják az autót. Aki nem sajnálja az időt, hogy foglalkozzon vele, megéri ilyet venni, de aki kis pénzért csodát vár kerülje el, mert 200ezerért nem lehet nemtudommit kapni. Foglalkozni kell vele, és nem hagy cserben. A belseje jó állapotú, nincs szétkopva, apám 100ezret futott Xsara-ja siralmasan néz ki ehhez képest. Következő autóm ha mindn jól megy 100 Hp Panda lesz, de még elviszem jövőre műszakira Tipo-mat.

- stabilizátorrúdszilent (kopog a rúd) 1100 Ft, műszerfalba izzók (52Ft/db), kartercső (3000), kormányvédő gumiharang (992 Ft /db), kipufogóleömlő (9243 Ft)

Lakatos Nagylengyel
Tornyosék Zalaegerszeg

Lakatosnál egy hónapot állt az autó, folyton csak ígérgetett
Tornyosék: többször nem jól állapították meg a hibát
Szanati Zalaeherszeg: hozzá nem értő szerelők, a fél kocsit kicseréltették volna

Jakab István Nagylengyel
Korrekt, nem drága, nem ígérgetős, igaz várni kell míg vihetem a kocsit, de akkor csak azzal foglalkozik

Fenntartási költség (10) Évjárat 1990
Teljesítmény (8) Km vásárláskor 206000
Előző autója? Következő autója? csak Olasz, Fiat Panda 100 Hp, Grande Punto T-Jet
Verdikt (7.8/10)

Fiat Tipo 1987