Autók » Fiat » Scudo (1996-2005)

Scudo 2,0jtd

A hibátlan munkatárs, kis elfogultsággal

Amikor megvettem a Scudot, mindenki azt kérdézte miért pont Fiátot vettem. Szerintem ez egy tudatlan és hülye kérdés. A Fiat scudot Franciába gyártják a Peugeot soron épp úgy mint a Citroen Jumpyt. Peugeot cuccokkal.
Na most akkor kérdem én, miért vegyek drágábban valamit ha tök ugyan azt kapom ólcsóbban. Lényeg a lényeg nem bántam meg a vételt. Én vagyok az első gazdája 0km óta most van benne 167000 km és egy önindító javításon kívűl, csak a "kopó" dolgok lettek cserélve. Baromi jól megy, autópályán utánfutóval 185km/h és mindez max 7l fogyasztással. A raktere kicsit rövid és három személynek elég kicsi a hely elől, de szerintem nagyon jó kistehernek mondható a mai autóknak nevezett "ipari hulladékok" között. Persze ezt főkén az ár-érték arányában mondom. Nekem nagyon bejött, ajánlom mindekinek akit nem vakított el a német "precizítás", és nem divatot akar követni. ( nem olyan precíz az már)
Ja! Még egy valami:
A haveromnak autó szerelő műhelye van érdekes módon főként VW, Opel és Ford áll a műhelybe komoly hibákkal. Hm......

- 60000km-nél garanciába önindító javítás. 130000-nál szíjkerék csere. Ezenkívűl semmi. Bár 100000 után 10000-ként szervizeltem. (A magyar közlekedésben szerintem nem megenkedhető a 10000 feletti olajcsere periódus)

Elöszőr veszprémbe az Autóforráshoz de drágák és eltünt az autóból egy szerszámom.

Utánna Pápa Fiat szervíz, nagyon rendesek és olcsók.

Fenntartási költség (10) Évjárat 2002
Előző autója? Ford transit Következő autója? Szeretnék scudot, de drága lett az új! (melóra)
Verdikt (7.4/10)

Fiat Scudo 1996