Autók » Fiat » Regata (1983-1991)

Regata 1.9 td

Első autóm és az átverés

egy idős autószerelő ajánlotta fel egy kocsmában,ahol gyakran futottunk össze.azt mondta,200000 papírért az enyém,nincs vele semmi gond,pöc-röff indul,kicsit rohad,de nagyon jó autó...két hosszúlépés után már csak 150000 pénzbe került:):):)
két részletben fizettem ki neki...
elhoztam.mivel első autó,más is javasolta,hogy vegyem meg.örültem neki,mint az állat:):):)főleg városban jártam fel kb 2 hónapot.ha beindult,nagyon ment...kettesben még simán be lehett nyikkantani:):)kényelmes volt,nem volt belül sem túl hangos,ha bemelegedett a motor,fűtött is rendesen...hatalmas csomagtartó,a szervó brilliáns volt,a váltó is,bár nem mindíg sikerült egyből a harmadik,a műszerfalon beszartam,amikor először megláttam,de meg lehett szokni,na és ugye az elektronyos ablakok,imádtam........
aztán kezdtek jönni a hibák....az öreg adott két négyévszakosat,mert ugye jön a tél.elvittem a szerelőhaverhoz.aláfeküdt és majdnem elsírta magát.aztán elkezdte sorolni....jobb külső-belső küszöb,jobb taposó....nem tudta elsőre felemelni az autót,mert nem talált még egyben lévő helyet....egyik oldalon sem.:)aztán megoldotta.
egyik reggel munkába menet,már hidegebb volt és a váci út közepén beesett a bal oldali ablak...mondanom sem kell,rommáfagytam.bottal kiékel és lehett tovább menni.mert ugye egy gyári ablakemelőszett kb 10-15000 pénz.....
aztán jöttek az első hidegek,és nehezen kezdett indulni...füstölt orrba-szájba.az iskolába siető gyalogosok,szaladtak,volt aki még sikoltott is:):):):):):)
na de mindegy.aztán kiderült,hogy szar az akksi,kb 2,5 liter vizet töltöttem utána,de semmi....új akksi be,két nap után megint nem indult....haver jött,bemérte az izzitógyertyákat,3 nem volt jó...cserebere,utána már indult.aztán jelzett a karácsonyfa,hogy nincs töltés.megint haver,beméregette akna felett,közölte,hogy ez gyanúsan felújítás....aztán hazajöttem és behúztam a kéziféket.illetve csak akartam,mert majdnem kitéptem az egészet.magyarán mondva húztam,kisebb csattanás és majdnem hanyattesés...ezek után azt mondtam,hogy akkor visszaviszem az öregnek.adott 100 pénzt és elváltunk békében.azóta összefutottunk és jól leoltott,hogy engem a haver átvert és neki egyből indul.mondom neki,persze,4 új izzítógyertyával és új akksival bármi:):):)

- akksi-9000,izzítógyertyák-4x950,generátor kb 12000,kézifék500-2500,ablakemelő szettkb 10000,rohadt,mint állat-kb 80000 haveri alapon a lakatolás...

barátaim

jómagam

Fenntartási költség (7) Évjárat 1987
Előző autója? bicikli-bkv Következő autója? erősen gondolkodom
Verdikt (5.9/10)

Fiat Regata 1983