Autók » Fiat » Punto Grande (2005)

Punto Grande 1.4 16V Sport

Csikibege átka

Nagyon szeretem. Ár-érték arányban nekem ez volt a legjobb vétel. Jól felszerelt kisautó, ami két személyt tökéletesen kiszolgál. 186 cm vagyok, nekem kényelmes, jobb elöl simán ki tudom nyújtani a lábam akkora a hely. Hátul már persze nem ilyen tágas, de el lehet férni. 4 fő hétvégi balatoni túra + ehhez szükséges Tesco bevásárlás sok főre is belefért, igaz nem könnyen!
Menetteljesítmények: ne várjunk csodát egy 1.4 literes motortól. Nem rossz, lehet vele dinamikusan haladni. Sokat mentem vele autópályán (németországban is) és tudja az óra szerinti 190-et (csak próba volt, nincs értelme ennyire hajtani). Inkább 140-150 körül érzi jól magát, mert e fölött nagyon szomjas lesz! Fogyasztása városban 8-9, országúton le tud menni 7 alá is ha nagyon akarom (de nem). Azt hittem többet fog jelenteni a 6 sebességes váltó fogyasztásban, de így is örülök azért hogy van.
Futómű szerintem jó, a nyári széles, peres gumikkal jól tapad, de ha túlvállalja kicsit magát a bátor sofőr ott az ESP. Persze tudni kell hogy ez csak a kisebb hibák esetén hasznos, nem csodaszer, csak majdnem. A "hill-holder" nagyon kényelmes dolog, csak más autóba ülve nem szabad elfelejteni hogy nincs...
Felszereltség: kisautó kategóriában szerintem nyerő (2006-os, azóta már mások is felzárkóztak azért!). 2 zónás klíma, 6 légzsák, átlagembernek szerintem nagyon jó hifi (mp3). Jó fogású bőrkormány, kényelmes ülések, állítható deréktámasz, könyöklő, ESP, ködlámpa (bár hátul csak egy, és ez engem kicsit bosszantott) fűthető tükrök...
Külső: én beleszerettem, ráadásul ez a narancssárga szín elég egyedivé teszi, aki inkognitóban szeret autózni, annak nem ajánlom! 17"-os felnik is remekül mutatnak rajta, de még nem ráz veszettül.
Szeretem és nagyon sajnálom, hogy itthon ilyen szervizháttér van hozzá!

- 2. nap: jobb első függőleges stabilizátor rúd hegesztése elengedett, mert félig volt csak kész. (FOCI VB alatt gyárották).
- kb 1 évesen fékpedálnál vmi jeladó -> ABS ESP hibát jelzett, de fék működött, csere -> OK

Csiki-Bege
A második napi hiba után Csiki-Bege Lajos (tulajdonosa a cégnek) jelentette ki hogy ki kell cserélniük. OK, köszönöm, helyes. De mivel egyedi felszereltség/szín, nem volt raktáron várni kellett, addig visszakaptam kijavítva (jobb első felfüggesztés csere + 4 felni csere, mert a rúd szétbarmolta a felni belsejét is). Kb 4 hónap elteltével kiderült hogy megvan az új autó (persze csak majdnem ugyanolyan), de erről csak akkor szóltak amikor én felhívtam őket. Aztán jött a feketeleves: mégsem cserélik, illetve csak akkor ha kifizetem a két autó különbözetét, hiszen a régi már használt! :-) Ekkor jöttem rá hogy mégiscsak kellett volna ügyvéd. A következőt mondták: a FIAT Magyarország nem hajlandó kifizetni nekik az új és a használt autó különbözetét, ezért nem áll módjukban azt kicserélni. R-GO: Csiki-Bege Lajos ígéretével ellentétben nem cserélte ki az autót, ügyvéd hiányában pedig már vesztett helyzetben voltunk. Ezután még megpróbáltam az eredeti típusú felniket visszacseréltetni, mivel az esetkor nem tudtak csak más mintázatút szerezni. Fűrész Tamás, műszaki vezető többször megígérte hogy kicserélik, de állította (személyesen, a szervizesek előtt is) hogy épp hiánycikk. Kis utánajárással kiderítettem, hogy nem hiánycikk, erre pedig azt mondta hogy nem cserélik ki és ezzel ő lezárja az ügyet. A FIAT Magyarországnak természetesen részletesen leírtam az esetet, de ők nem kívántak "beleszólni" az értékesítő és az ügyfél ügyeibe! :-)

20.000 km-es szerviz után (szintén Csiki-begénél) 5000 km-rel nem volt szinte semmi olaj az autóban. Feltöltöttem és azóta azt szintet tartja. Elfelejtették kiütni a szervízszámlálót, ezért vissza kellett mennem emiatt is 30000 km nél, amikor ez kiderült.

Senkinek nem ajánlom! Őszintén! (csak azért kaptak 1-est, mert nem volt 0-ás!)

Fiat Nikko: A fékpedál jeladót garanciálisan kicserélték. Korrektek!

Fenntartási költség (8) Évjárat 2006
Előző autója? Brava (családi) Következő autója? meglátjuk
Verdikt (6.8/10)

Fiat Punto Grande 2005 (2005)