Autók » Fiat » Punto Classic (1999)

Punto Classic 1,2 8szelep benzines

Kis 3 ajtós kicsit hibás családtag

A család első új autója, nekem meg az első amit vezettem :) Ebböl adódóan szerettem, bár nemnagyon érdemelte meg. Tény, hogy elvitt Aból Bbe, de az más kérdés, hogy 150nél vége volt, gyorsulni nem gyorsult, kb. ha 14 mp alatt 100on volt, akkor aztmondom jó. Hiába, 8 szelep nem sok, egyetlen előnye az volt, hogy lefulladni szinte lehetetlen volt vele. Tanulásnak jó volt.. Viszont ennek ellenére sokat fogyasztott szerintem. Ekkora teljesitményhez olyan 6 literes fogyasztást gondoltam volna, hát ez meg simán megette a 7et...

Kényelem hogy úgy mondjam nem volt benne. Dehát mit is vár az ember alig több mint 2 millióért?:) Kicsi csomagtartó, kevés lábhely hátul, stb.. 3an ha kényelmes volt utazni.. Sielni ketten. Viszont az úttartása nem volt rossz, csak mondjuk legalább egy ABS nem ártott volna...

50 ezer Km után egyre jobban kezdett szétesni.. EL akartuk már adni. A kegyelemdöfést egy téli reggel adtam meg az egésznek, amikor sikerült elöttem megállnia egy honda Crv-nek, én meg 60ról nemtudtam megállni, mert blokkoltak a kerekek a fagyos úton, aztán ügyetlenül csúsztam egy csomót. Végül kb. 5-tel belemásztam a honda farába, azon szó szerint egy karcolás nem esett, a puntonak meg felnyomódott a motorházteteje, eltörött a lámpája, meg a hűtőrács. Köszi. 200 ezres kár. Még szerencse, hogy az airbag nem nyilt ki. Nem is tudom mi lett volna, ha nagyobb baj történik. Szerintem nem túl biztonságos autó :) Ennyitől igy összetörni.. Na szerencsénkre a szerelőnek pont ilyen autó kellett, el is adtuk :) Majd megcsinálja magának okosan..

Azóta leelőlegeztünk egy i30-ast.. Remélhetőleg az menni fog, és nem lesznek ilyen gondok vele :p

- Generátor besült, akkut is cserélni kellett 2 év után, kesztyűtartó megadta magát (állandóan kinyilt), kormány alatt vissza kellett pattintani a boritást, mert azis lejött. Szervó néha szabadságra ment.

nem én szervizeltem, szal pontos infót nem tudok, de kb. segitőkészen cseréltek generátort, akkut, a kesztyűtartóval meg a szervóval nemtudtak mit csinálni...

Fenntartási költség (6) Évjárat 2003
Előző autója? Következő autója? hyundai i30
Verdikt (4.3/10)

Fiat Punto Classic 1999 (1999 - 2005)