Autók » Fiat » Punto (1993-1999)

Punto Van 1.1

Kis Fityó nagy farral

A Punto I már a megjelenésekor is nagyon tetszett, de az olasz autókkal mindig hadilábon álltam, és a mérete miatt nálam nem nagyon jöhetett számításba. Aztán egyszer csak úgy hozta az élet, hogy a cégnél ahol dolgoztam egy ilyen autó került alám. 1.1 55LE motorral nem volt túlmotorizálva, de kényelmesen lehetett vele országúton közlekedni. Autópályára már kevésbe volt alkalmas, de muszály volt vele ott is "szenvedni". A 2 személyes utastér ugyan a hétvégi kirándulásoknak gátat szabott, de a munka mellett bevásárolni, lakástfelújjítani tökéletes volt az autó. 6 év alatt mindössze egyszer hagyott cserben, (hengerfejtömítés) de akkor is a város határában így nem okozott túl nagy galibát. Összeségében nagyon megszerettem, sok kellmes emlék fűz hozzá, és ami a legfontosabb, hogy megváltoztatta bennem az olasz autók iránti előítéletemet.

- A közel 400.000 km alatt már elég sok mindent megevett a kicsike, de ennyi km alatt ez természetes. 2 hengerfejtömítés 3 kuplungszett, 2 kuplungbovden, 1 fütőradiátor, 1 generátor, 3 vagy 4 kipufogórendszer. (szinte mindig Bosalt tettem rá, de valamelyik csak 30 ezret bírt. Hála a szerelőimnek (Csörgő Autószervíz Várpalota) ezt gariba cserélték.

Míg garanciális volt a veszprémi Autó-Forrás csinálta rajta az olajcseréket.

A garancia lejárta után a Várpalotára Csörgő Autószervízbe vittem, mert az egyik kollégám hozzájuk járt és meg volt velük elégedve. Nekem sem kellett csalódnom, a hozzá állásuk, segítőkészségük mindig maximális volt, bármikor fordulhattam hozzájuk ők megoldották a problémáimat. Áraikkal és a munka minőségével nem volt gondom. Különösen ajánlott kategória.

Fenntartási költség (8) Évjárat 1999
Előző autója? Mondeo Következő autója? Talán egy új Bravo