Autók » Fiat » Panda (2003)

Panda Active 1.1

Meglátni és megszeretni...

A Brno-i autoszalonon a sarokban állt egy Gingo (ez volt a Panda leánykori* neve). Háromszor mentünk vissza, beleültünk kipróbáltuk különsen a váltót, a hátsó fér?helyeket. Hazafelé pedig kitaláltuk: az ottani el?zetes ár alapján akár vehetnénk is egyet.
Azután vettünk is.
Mellette szólt (és ez már egyben az értékelés is, hiszen az akkori elképzeléseket és a mai tapasztalatokat nehéz elválasztani) :
- Akkor még olcsóbb volt (a többi minihez képest)
- Az alapárú modellhez nem csomagban adták, hanem egyenként válogathattam ki milyen "Extrákat" kérek.
- A városi használat miatt külön öröm, hogy a lökháritó fényezetlen (bár eddig még nem sikerült kárt tenni benne)
- A várhatóan viszonylag hosszú kihordási id? miatt, a szolid felszereltség inkább el?ny, mint hátrány: Ami nincs benne, az nem romlik el (szerintem, ez a titka a 30 éves Trabantoknak is)
- Az els? ülések nagyvonalú helykinálata, a kényelmes üléshelyzet.
- Az öt személyre történt vizsgáztatás. Err?l el kell mondani, hogy többé kevésbé rendszeresen öten utazunk benne. Voltak olyan utasok is, akik (háturól) kiszállva azt. állitották kényelmesen. (ez számomra is hihetetlen, bár családunk átlagméretér?l annyit tudni kell, hogy volt id?, amikor a kispolszkiban (p126) négyen, csaknem kényelmesen utaztunk.)
- A sebváltó. Err?l nem érdemes irni. ki kell próbálni. Én tulajdonképpen ebbe szerettem bele.
- A bels? dizájn (design). Végre egy autó, ahol a formaterv összhangban van a használt anyagokkal. (a másik ilyen a Rover 75) Itt a beltéren látszik, hogy az nemrég még Coca-cólás üveg volt, (mint sok más kisautónál is), itt azonban a forma nem is akar mást mutatni. Nem fogunk csalódni tehát, hogy a messzir?l tündökl? szépség? koreai faberakás megkopogtatva m?anyag hangon szól.
Egyéb tapasztalatok:
- A fogyasztás 6 és 6.5 között van. Szinte egyáltalan nem függ a vezetési stilustól. Autópályán 90-100 között 5.8-5.9, 130-cal 6.2-6.3
- a nem létez? kormányszervó nem is hiányzik. 800 kg körüli autóba minek is.

És a végére valami negativ: "Hivhatsz kombinak"
Ahogy az üléstámla el?rehajtható, ráadaásul az ötszemélyesben kizárólag egyben, az lehangoló. (Ha látta már valaki a Wagon R-t, ne adj´ isten a Honda Jazz-t). E m?velethez a hátsó fejtámaszokat ki kell venni, mert nem férnek el (vagy ez els? üléseket el?rehúzni els? támlákat függ?legesbe). Az üléstámla hátulja feketére festett fém, a megkarcoláshoz már az is elég, ha kissé er?sebben ránéz az ember. Még egyszer: Biztos, hogy Hivhatsz kombinak?

Azért itt is van ami ügyes: A támla visszahajtása után az övek a helyükre kerülnek (különösen, ha rájöttünk, hogy mire való a támla tetején lév? két kis fül.)

*A Panda - természetesen - N?, akarom mondani, Hölgy (egészen pontosan Kishölgy)

- A szerel?k az 1 éves szervizen levették a kipufogót, mert "valami zörgött benne", kiváncsi lennék mi volt az...
- Közben nevolt a 2 éves szervíz. Még mindig semmi... (izzót se kellett cserélni)

M5
Ha rajtam múlna, nem osztályoznám. Olajat én is tudok cserélni, mégse tartom magam jó szerel?nek. Másra még nem volt szükség.
A cég értékesit?jét viszont igen: Személyes hozzáállása miatt vettük itt az autót.

Fenntartási költség (10) Évjárat 2003
Előző autója? BX 14 TGE Következő autója? Fiat Idea? (ha lesz ilyen már-még nálunk ) Grande Punto
Verdikt (7.7/10)

Fiat Panda 2003 (2003 - 2012)