Autók » Fiat » 500 (2007)

500 1.4 16V Lounge

A legtutibb csajozos autó

Egy Subaru Tribeca és egy Mini Cooper John Works (210hp) után egy teljesen máe világ.Bár volt már gyári új Pandám is,így nem okozott gondot a motor illetve térbeli különbség.
Első percben tudtam,hogy kell az autó.Minden porcikája hívogató volt.A formája csalogató.Mindenki megnézi.A kereskedés ahol vettem szinte csak nagyértékű autókat árul.Elég feltűnő volt az 500-as egy CLS-es és egy új A5 között.

100lóerő nem kevés egy ilyen pöttömtől.Az elején még alig ment,azt hittem gyárilag le van tiltva.Szinte semmit sem csinált egy komolyabb gázadásra.Aztán szépen bejárattam pár Balatoni kanyarral.Most nagyon húz,pörög,szereti a fordulatot.Persze eszi is a benzint...8-9 városban simán lemegy a torkán.Bár a Subarum 2xer ennyit evett,így belefér a cashflowba.

Futómű kicsit (?) elpattog,egyenesfutása nagyon jó.Ha normális uton megyek szinte nem is hallani semmit,szinte siklik.Fékek szintén jók,hátul is tárcsa.Váltója a Pandától átvett 6sebességes.Bármelyik francia váltót veri.Kiváncsi leszek az abarth verzióra.

4 ember csak ha nincs más megoldás elven fér el benne.Talán gyerekek igen.2 felnőtt kellemesen elfér elől,de csodák ebben a kategóriában azért nincsenek.

A gyári hifi határeset,bár van pár hangszoró.7 légzsák még nem feltétlen életbiztosítás,de megynyugtató érzés.

Ami nem tetszik:képtelenség megszokásból bekötni az öveket,annyira rossz helyen vannak.Hátra is kell értül nyulni,és alul is vannak rejtve.Sötétben mindenképp belső lámpát kell gyújtani,ha bele szeretnék elsőre találni.

Tolatóradar nagyon érzékeny.Sajna a kormányt csak fel/le lehet állítani.Színéból fakadóan állandóan koszos.

Meg fogom tartani.legalábbis a családban marad.Városban ideális,bár gondolom a dízel kevesebbet fogyaszt.Ami pedig az árát illeti:meg kell fizetni a retró dízájnt,akárcsak a Mininél.
De ennyi pénzért lényegesen nagyobb,családi autót is lehet már kapni.

Aki szereti a feltűnést,gyorsan rendeljen meg 1et!Hisz hónapokat kell egy újra Európában is várni.

- Még semmi.

Még sehova.