Autók » Fiat » 126 (1972-2000)

126 POLSKI FIAT 126

Utálatos kispolski

2002 novemberében vettem a kollegámtól aki rábeszélt az autóra ,hogy vegyem meg tőle csak jól járhatok vele mivel úgy sincs autóm munkába járni jó lessz.Hát sajnos nem lett igaza olyannyira hogy amig nálam volt folyamatos javítást ill. alkatrészcserét igényelt.Már ott kezdődtek a dolgok hogy amikor első este elhoztam a kollegától már lerobbantam vele és akkor még nemtudtam mi vár rám.Egy pár napig úgy ahogy el vitt dolgozni de mindig olyan érzésem volt hogy bármikor megállhat alattam.A következő meghibásodást a generátor K.O.-ja okozta természetesen a lehető legrosszabb időpontban a reggeli csúcsforgalomban , munkába menet.Félretoltam az útszélére és kénytelen voltam busszal folytatni az utamat,majd délután vontatthattam a szerelőhöz.2 nap múlva elkészült az "autó" és már szinte vártam mi lessz a következő gond.Sokáig nem kellett várnom ugyanis rá pár napra a hengerfejtömítés ment el úgyhogy tolhattam az út szélére mert annyira erőtlen lett hogy a hazáig hátralevő 1 km-t már nem sikerült neki megtenni.Ezek után minden reggel gyomorideggel ébredtem hogy ma vajon mi fog rám várni.Ez ment hosszú hónapokon át .Vagy éppen a szerelőnél dekkolt vagy éppen megint valahol az út szélén, én pedig rohangáltam ismerős után aki hazahúzza ezt a fostalicskát.Sokan azzal vigasztaltak hogy mennyire olcsó hozzá az alkatrész ,de ez engem nem érdekelt mert lehet hogy olcsó az alkatrész de az folyamatosan kell hozzá.Végigkínlódtam vele 1 évet és aztán gyorsan megszabadultam tőle mert ez idő alatt öregedtem legalább 10 évet és a pénztárcámat is rendesen leamortizálta.Lehet hogy csak én fogtam ki ezt a hitvány kocsit de nekem csakis a lehető legrosszabb a véleményem és ha ma is rá gondolok a hideg kiráz tőle.Ma már nem tudnám ezt végigcsinálni.

- generátor,hengerfejtömítés,hirtelenjében csak ennyi de az 1 év alatt amíg használtam szinte mindent kicseréltem rajta.

Egy ismerős középkorú autószerelő aki segített rajtam , illetve saját magam.

Fenntartási költség (2) Évjárat 1977
Előző autója? Következő autója? Opel