Autók » Daihatsu » Yrv (2001)

Yrv 1.3i

Elnyűhetetlen törpe-egyterű Oszakából

Gyakorlatilag egy Toyota Yaris Verso mas (szebb) ruhaban a kisauto-specialista Daihatsutol. Az 1.3-as 86LE-s motorral varosban furge, de a rovid fokozatokkal az autopalya csak rovidtavon ajanlott. Nem tudom, mi a trukkje, de kisautohoz kepest kenyelmesen beleferunk a ket gyerekkel babakocsival es 1-2 hatizsakkal. Nem fogyaszt keveset: ha hajtjuk - mert kivanja - varosban nyolcfel/kilencet is elnyel. Anya hetfellel jarkal vele. Alkatresz nem veszes (Toyota csoport), de mint minden japan draga, viszont ritkan kell bele. Egy ev utan erzesre ezt szivlapattal se lehetne agyonutni. Eddig neha egy kis WD40 a zaraknak, es az eves szerviz. Jo, hogy nem jon szembe minden sarkon, es ettol hasznaltan aranytalanul olcso. Csak ajanlani tudom masodik autonak, amibe a repterre menet is be lehet ferni.
Kozben voltam muszakin, csont nelkul atment. A 185/60 R14-es Pirelli negyevszakossal joval baratsagosabban viselkedik, mint a 13 colossal.
**************
Pontositok. Noi labbal 8,5 nalam tizet kozelit a fogyasztas. Persze ennek fo oka, hogy ritkan megyunk vele 5 km-nel messzebbre. (Ovoda, bolt, jatszoter szentharomsag, hetvegen a kombi kerul elo.)
Update 2010 október
Az éves rendes olajcsere (ennyit akkor is megérdemel, ha 5000 km alatt megyünk vele) alkalmával semmit sem talált a szerelő, de az alját elkezdte csipegetni a rozsda. Kapott egy kaparást és alvázvédőt, tavasszal meglátjuk kell-e folytatás. Egyébként elfordítjuk a kulcsot és ketyeg (a szintetikus Mobil 5W40.nel még szebben), soha semmi baja. A négyévszakos Pirellik gyönyörűen vizsgáztak a havas, latyakos téli időben is.
Update 2011 szeptember
Továbbra sincs semmi, viszont a távirányító és asz ABS hiánya miatt mennie kell: eladósorba került. Egy Daihatsu Sirion lesz az utódja. (Keresd a népítéletben fél év múlva)
Update 2011 november
Eladtuk. Hianyzik. Remeljuk az uj tulajnal meg evekig elgurul.

- Lambda-szonda, 5-ik ajto retesze

Kulfold