Autók » Daihatsu » Taft (1974-1984)

Taft Delux

Nem szokott szembe jönni

Hol is kezdjem?
2009-ben vettem, gyakorlatilag egy tejes dobozban.
Alvázig szét volt bontva, az akkori gazdája előkészítette az elrohadt kaszni újraépítéséhez, aztán pénzhiány miatt feladta.
Én darabokban vettem át, és 3 év szívós munkájával kikasztniztuk, és lefestettük a mostani színére, katonai matt zöldre.
Egy élmény volt róla levarázsolni a rommá rohadt dobfékeket, és kicserélni elől hátul tárcsafékekre!
Az alvázon egy rohadásnyom nem volt, teljesen gyári állapotban maradt meg,
a forgalomba helyezése 7 év ideiglenes kivonás után egy külön élmény volt.
Ahol csinálták az eredetvizsgát külön felhívták a figyelmünket, ha megbukik, megy a bontóba..
miután A minősítést kapott, közölték: ilyen autót Ők még nem láttak :D
mondtuk nembaj, nem is fog sűrűn beesni..
Újból elkezdeném-e?
Igen!

Ami azóta történt:
Meghalt a vízpumpám, meg a termosztátom.
Ehhez a típushoz vízpumpát vadászni kizárt, órákat töltöttem el a kereséssel, eredménytelenül..
Kínomban az e-bayről akartam rendelni Angliából, 24!! ezer forintért.
A wikiben kikerestem az ugyanilyen motorral szerelt járgányokat (Toyota 12R) és végülis találtam egy vadi új pumpát a XI. kerületben kemény 8700 forintért.. A termosztátért még vissza kell mennem, az 3200 forintba kerül.
Sajnos paszta nélkül raktam fel az új vízpumpát, úgyhogy természetesen szivárog kicsit. Amint jobb idő lesz, hűtő ki, vízpumpa le, termosztát ki, új be. :)

2013.03.15
Termosztát kicserélve, vízpumpa pasztával felrakva, egyik sem ereszt.
Minden működik, ablakspricni is megcsinálva, villamosság rendbe téve, mert aki először csinálta, elbarmolta rendesen.

2013.10.18.

Voltam hoszab túrán vele, 16 liter körül eszik nehéz terepen, állanó 4 kerék, plusz időnként felezővel.
Sajna mostanság nem nagyon kerül elő a garázsból, ritkán tudok kimenni vele.

- Vízpumpa, gátlók, világításkapcsoló, üzemanyag tank elrohadt,függő csapszegek, bal hátsó kerékagy csapágy.

saját magam

Abelovszki János, 13. kerület Röppentyű u. Róna 2000 Bt.Végletekig korrekt, és türelmes ember! :)(köszönöm a sok segítséget!!)Olasz Józsi barátom, Fóton, terepjárókat javít!

Fenntartási költség (5) Évjárat 1977
Teljesítmény (6) Km vásárláskor 72000
Előző autója? Samurai Következő autója?
Verdikt (7.0/10)

Daihatsu Taft 1974