Autók » Daihatsu » Feroza (1988-1998)

Feroza F 300

Kis fürge vadmalac

Amikor a felhozatalt néztem át egy olyan terepjárót kerestem, ami kicsi, nem túl magas az ára és viszonlyag keveset fogyaszt. A Feroza ezeknek a követelményeknek teljesen megfelelt.

A megvásárolt járm?vet interneten választottam ki és elég messze volt (több, mint 1000 km), ezért nem volt alkalmam el?zetesen megnézni. A vásárlás napján átnéztem, nem találtam benne feltün? hibát, és úgy döntöttem belevágok. Hazaindulás el?tt kicsit aggódtam elindulni egy teljesen ismeretlen, 13 éves autóval ekkora távolságon, de a feroza sem akkor, sem azóta saját hibájából nem hagyott cserben, folyamatosan, hiba nélkül teljesít.

A kocsi menettulajdonságai elfogadhatóak. Nem egy tigris, de viszonylag jól gyorsul és folyamatosan lehet vele 160 km/h-val haladni, bár 120 fölött rendkívül zajos. A fogyasztása nagyon változó: 90-nél 8 l, városban 10 l, 120 fölött 12-14 l. A bels? tér kicsi, de négy személy közepes távon elfogadható körülmények között autózhat vele. Nagyon tetszik a jól variálható tet?. Nyáron nagy élmény a lehajtható ponyvatet?, télen a hardtop teljesen zárt karosszária élményt nyújt.

A kezel?szervek általában kézre állnak. Kivételt jelent a háts? szélvéd? mosó, amelynek kapcsolója az index kapcsoló mögött van és nehezen hozzáférhet?. A legfurcsább azonban a váltó kezelése. Bár általában jól elboldogulok a botokkal, a Ferozában néha hajlamos vagyok eltévedni a fokozatok között.

A terepjáró képessége nem okozott csalódást, bár némi tapasztalást igényelt. A mozgást kapcsolható összekérhajtás és felez? segíti. A szabad magassága és a rövid tengelytávja miatt jól bírja az egyenetlen terepet. A motor nyomatéka elegend?, a felez?t viszonylag ritkán használom. Terepezéskor a legnagyobb problémát a difizár hiánya jelenti. Nedves, sáros, havas, csúszósz úton a kerekek kipörgése hamar gátat szab az el?rehaladásnak, amely problémát a terepgumik használata csak részben old meg.

Hibái ellenére bátran ajánlom terepezni vágyó sporttársaknak.

- Élemedett kora ellenére csupán a kuplungot kellett javítani rajta. A meghibásodás teljes mértékig az én hibámból keletkezett, mert egy kapitális, tengely fölött ér? pocsolyában elakadva, zéró terepez? tapasztalattal azt hittem, hogy ki fogok tudni hajtani. Tévedtem. Az eredmény a kuplungtárcsa teljes szétégetése volt. A javítás egy vidéki város átlagos kisvállalkozói szervízében pár napba és 50 e Ft-ba került. Szerintem baráti.

Fenntartási költség (10) Évjárat 1991
Előző autója? Következő autója? Daihatsu Terios