Autók » Daihatsu » Cuore (1980-1985)

Cuore L55

Kis piros szívecske

Életem legnyomulósabb szakaszában tudhattam magaménak ezt a kis járművet, amit ő meg is bánt. Az állandó nyomuláson kívül a haverokkal, barátnőmmel jártunk vele mindenfelé. 80-nál többet nem mertem neki nyomni soha, és nagyon vigyáztam az érzékeny lelkére, amit meg is hálált: elvitt mindenhová. A bulik során aztán néha az extrém körülmények hatására felmondta a szolgálatot (pl. amikor 6 személlyel mentünk - ami mellesleg rendszeres volt - a korróziónak köszönhatően eltört a hátsó lengőkar). Egyszer egy sínen eröltettem át, persze nem az átjáróban, de azt kibírta. A dugattyúi csattogtak már mikor megvettem, de nem éreztem affinitást egy motorfelújításhoz. Gyári alkatrészeket csak aranyárban lehet hozzá szerezni, de ha jól szétnéz az ember, egy-két kert végében talál még szétrohadt donor autót.

A végén sajnos belementem vele egy másik autóba, úgyhogy az eleje összetört. Innentől kezdve kezdett leépülni. Eladtam egy havernak, aki persze nem tisztelte az autót, és rögtön meg kellett néznie "mennyit megy", tehát vízpumpa, generátor, féltengely stb... Ha jól tudom a fővárosban lehelte ki a lelkét valahol egy újabb tulajnál.

Ha vigyázunk rá, hálás kis városi autó, de mivel lassú és gyenge, hosszabb túrákra nem érdemes vele tervezni.

- hátsó lengőkar, kuplungtárcsa, apróságok

én csinálgattam

Fenntartási költség (9) Évjárat 1981