Autók » Daewoo » Nexia (1995-1997)

Nexia 1.,5

Egyszerű, olcsó, de mégis nyugatias megbízhatóság

amiért nem szerettem mert eléggé fapados az én gépem ezért arra egy kicsit költenem kellett kp.zár, ködlámpa,kartámasz,ilyesmik.
alapvetően számomra nagyon megbízható volt az autó,és még soha nem hagyott ott sehol.Könnyű a szervizelése és ami fontos hogy olcsó is.ami szintén nem nagyon tetszett benne az az hogy a hátsó rugók igen gyengék és puhák, illetve egy szélesebb felni már nem nagyon fér be alá mert a hátsó kerékívnek igen érdekes formája van.Ezt ki lehet küszöbölni egy kis peremlemez hajtogatással de csak szakember által különben törik a festés.a fékhatása sajnos igen gyengének bizonyul.a menetteljesítménye jó végsebesség 180 km/h körül.ha egyedül vagyok benne de ha többen ülnek akkor bizony a motorja is gyengének bizonyul.egy kis javítást szeretnék még bele tenni,nekem azért nem érte meg az árát mert részletre vettem egy kicsit többért mint 1 M.
de a mostani árát szerintem bőven megéri.

- gyári riasztó meggajdult,a jobb első fékrögzítők miatt egy kicsit befogott a fék, 3500-ft-ba került a javítását én végeztem, a mágnes szelep pontosan 2x ragadt be de adtam neki egy kis direkt áramot és már működött is.
- Alsó gombfej cserék,hátsó kipufogódob csere,illetve éppen most viszem majd el szerelőmhöz mert kb 20 mp.-ig kell önindítózni hogy beinduljon ?????????? foggalmam sincs mi lehet!szóval az én nexiámnak összesen ennyi baja volt a 7 év alatt.természetessen a kopó illetve a kötelező cseréket nem írtam bele(olaj,szűrők,szíjjak stb.)

egy barátom szerelte nekem

Fenntartási költség (8) Évjárat 1997