Autók » Daewoo » Nexia (1995-1997)

Nexia 1.5 16V.

A mindennapok társa

Nem kevés km.-el vettem, volt is némi félelmem a valós állapotát illetően. A nálam eltöltött 4 év viszont rácáfolt az *előitéletemre*. Rendszeresen használom minden nap, sokszor voltam 2-3000 km.-es külföldi uton vele, eddig mindig hazahozott, pedig a kinti autópályákon nem sokat volt 140 alatt a tempó.
A motorgenerál egy sajnálatos anyaghiba miatt kellett (vízpumpa-csapágy kiszakadt), ezt leszámítva gazdaságosan üzemeltethető, köszönve a kevés javítási igénynek. Sok apró-cseprő javítás otthon is elvégezhető rajta kis kézügyességgel, amikor is csak a relatív olcsó alkatrész kerül pénzbe.
A fogyasztása nem a legkiválóbb, de normális (értsd: dinamikus, de nem száguldó) vezetésnél könnyen tartható a 6.5 (volt külfödi utam, amikor a teljes távon 6.2 jött ki -utólagosan beépített fedélzeti computer adat-). Városi forgalomban viszont jó lenne ha követne egy tartálykocsi (szerencsére keveset megyek városi forgalomban).

- 251000km. generátor
- 257200km. hátsó kipuffogó csere