Autók » Daewoo » Matiz (1998-2004)

Matiz 0.8

Az olcsó, ám de olyan szutyok négykerekű

Na hát hol is kezdjem. Annyi jo tulajdonsága van az autonak h olcso. 1.600.000 ért vettük.(amilyen olcsó olyan hitvány is) Itt vége is a jo tulajdonságoknak. Az auto 2 évig volt nálunk 19 000 km t gyömöszöltünk bele. Az autorol annyit h úttartása a nullánál is kisebb szinte semmi, azok a szutyok 13 colos 135 ös kerekek kalap sz*rt se érnek de nem csak a kerekekkel volt baj, a futomüvel is. Szinte féltem beleülni kanyarokban halálfélelmem volt és azt vártam h mikor borul föl. Hála istennek tuléltem minden kanyart. Na most jön a nagyobb gond. Uj korátol kezdve hidegen didergett a motor leállt nem akart az istenért se menni nagyon ritkán volt h járt szépen. Ráhagytuk jo majd lesz vmi, de csak remeg a motor.
Egy idö után bevillant a sárga lámpa hoppá mondom itt már télleg gondok vannak. Kihivtuk a "sárga angyalt" mert azt mondták h ne menjünk vele sehova mert kárositja a motort. Kijött a a szervizes ugye nem találta a hibát mért találta volna. Ez a szituáció volt az "uram nem értünk hozzá" rész. Ezek után jött az automentö és bevitte a szervizbe, érdekes a nagytudásu "autoszerelök" nem találták a hibát de azt megcsinálták h a lámpa ne világitson. nyugodt szivvel hazahoztuk h biztos jo lesz, de nem. Megint bevillant a lámpa, na akkor gyerünk a szervizbe. 1 hét után rájöttek h az injektorral van a gond, és ezért nem ment néha 1 henger. meg is szabadultunk töle hála istennek.Ezeket a szervizeket szerencsére ingyen megusztuk mert még épp garanciás volt. Akkor a kényelemröl. Nem épp a legkényelmesebb de elviselhetö. Hely benne azért volt a méretéhez képest( a fábia valamivel nagyobb abba nem volt ennyi hely). Teljesitményröl. Hát a 800 köbcentis kis 3 hengeres okádék nem ment sehova az 51 loerejével. Ha jol tudom márpedig jol tudom az 1200 as lada is 51 ló körül van és az érdekes nehezeb is és mégis jobban megy. Magyarul a matiz teljesitménye a nullával egyenlő, az elözéseket el lehetett felejteni.Fogyasztásrol. 6.5 liter körül van neki. Ahhoz képest h a G-s astránk(1.2) 1 kicsit 6 alatt eszik ahoz képest 1 kicsit sok. Nem volt nehéz auto a matiz de attol független jo étvágya volt.

- Az injektor de nagyon.

Vásárhelyi daewoo szervíz

Fenntartási költség (1) Évjárat 2004
Megbízhatóság (1) Vezetett km 19000
Előző autója? Következő autója? Vw vento v a 97 elötti passat koreai tájékárol biztos nem veszek
Verdikt (1.2/10)

Daewoo Matiz 1998