Autók » Daewoo » Lanos (1997-2003)

Lanos 1.5 S

korrekt jószág

Abszolút korrekt és elfogadható autó. Nem Mercedes, ezért nem is ugyanolyan igényeket kell vele szemben támasztani, de nem is kerül annyiba. Nagyon jó ár/érték aránnyal rendelkezik. Felszereltsége alapból elég fapados és sajna a megvehet? extrák többsége is utólag a márkakeresked?nél került beépítésre, de legalább elfogadható áron. (pl. ABS 200K, eletr.abl+centrálzár 50K, metálfény 60K, szervokorm. 85K.)
Fogyasztása elfogadható, a 8.5l szinte kizárólag városban értend?, országúton kb. 7-7.5l körül alakul. Motorja egész jó bár nem az a könnyen felpörg?, idegbeteg versenymotor fajta és ?szintén azért még egy +20-30LE elkélne (ott van pl. az 1.6 16V motorral 106LE-vel). A váltója kicsit lötyög?s, de mindig pontos és soha nem recseg. Minden kezel?szerve vajpuhaságú de biztos m?ködés? (akinek volt már távolkeleti autója, tudja milyen).
Kb. 1100 Kg a kaszni, tehát nem papírból van, mint egy bizonyos másik, újkorában hasonló árban volt "autó". És ez volt az egyik legf?bb érv mellette!
Presztizse az nincs neki, de aki használati tárgyként tekint az autójára, azt ez úgysem érdekli.
Aki eleve viszolyog a "dévú"-tól, azt úgysem lehet meggy?zni (én pl. VW-t nem vennék soha), aki meg nem az nyugodtan vegye meg, nem fog benne csalódni, hacsak nem befektetésnek veszi. Az árát ugyanis nagyon nem tartja.
Összefoglalva most is megvenném. Persze csak újonnan.

- els? ablakemel? szerkezet - az utólag beszerelt elektr.ablak elnyírta a csonkot mind a két oldalon (ez nem feltétlenül gyártási vagy konstrukciós hiba) - darabja kb. 4000,-Ft
- m?szerfal világítás - mostanra két izzó már kiégett (ezek sem örök daraboknak készülnek) - nincs javítva (val.szeg nem is lesz)
- fényszórók bepárásodtak - egyértelm?en konstrukciós és típushiba (végtelenül egyszer?en javították, a fényszóróházba gyárilag berakott "nedvességgy?jt?" szivacsot ki kell dobni. Azóta nem párásodik.) - garban "javították"
- bal oldali fényszóró állító motor - ez sajnos tényleg elromlott, de még garban javították, komplett fényszóró cserével járt, ami amúgy kb. 20.000,- -t?l indul.
- a vezet?ülés kárpitja eléggé kikopott.

Daewoo Gyulai
1173 Bp. Pesti út 5.