Autók » Daewoo » Kalos (2002-2004)

Kalos 1.2 8V 5 ajtós

Arany autó!

2004 júliusban került hozzám 0 km-esen az autó, azóta 90%ban országúti használatnak van kitéve, állandó 4-5 személlyel!
Kényelme meglepően jó, még a hátsó utasok sem panaszkodtak, pedig ott azért 3-an lehet szűkös a hely.. 4 személynek mindenképp tökéletes.

Mögöttem egy átlagos felnőtt még elfér (190cm vagyok). Az én fejem hátul már súrolja a plafont, de még pont elfér.

Ülésnek oldaltartása nemigen van, de normál használat mellett ennél kényelmesebb ülésben még nem ültem. Más kocsikban 50-100 km után már fáj a hátam, de Kalosban semmi gondom nincs.
Kanyarokban kicsit jobban bedől mint szeretném, de azért stabil kocsi.
Többnyire 100 km/h körül közlekedek 5 személlyel, tele csomagokkal. Kisebb emelkedőn még képes tartani ezt a sebességet. Előzés 100-ról 4.-ben elég lassan megy, 3.-ban meg már nem sok tartalék van.

Váltóval sincs semmi gond, nekem pontosnak tűnik, 1-est még gurulva is beveszi.. Hátramenetél néha újra kell kuplungolni, hogy rendesen bevegye, de ez sok autónál így van.

Duda nagyon gagyi volt, így az volt az első amit lecseréltem.
Még a gumik lecserélésén gondolkozom, mert amit alapba adtak hozzá (155 R13) nagyon virsli.. Lehet emiatt érzem gyengének a féket, és csúnyán is néz ki rajta.

Fogyasztása: Már előfordult a 6.5 is, de a 8 liter is. Sztem ez 5 személyes használat mellett egész jó.

Összegezve: Volt szerencsém fórumokon, és itt is elég sok rosszat olvasni a Kalosról, de mivel az enyémre a sok rossz nem mondható el, ezért nagyon elégedett vagyok vele! ...bár egy kis kárpitot elviselnék...

Extrák: metál fény, központi zár, szervo kormány, 1 légzsák.
Utólagos extrák: Kesztyűtartó világítás, első ködlámpák, billenthető belső tükör, hátsó kapaszkodók és sötétített ablakok, pót-kesztyűtartó világítással, motorháztető szigetelés (nem sokat ér)

Legutóbbi írásom óta (2005) ... hát nem történt semmi szerencsére. Se jó, se rossz. Fékekben lehet változik a véleményem, mert azt írtam korábban, hogy gyenge.. Azóta volt pár incidens, amikor szükség volt egy bazinagy lassulásra, és szépen végezte a dolgát. Eddig mindig megálltam addig amíg kellett :) (kopp kopp kopp)

(2011 nyár) - 100.000-nél lecseréltem a gyári gumikat, bár még bírták volna , csak kezdett az oldaluk repedezni, és valami szélesebbre vágytam mint a 155-ös Hankook.
Most 175-ös Khumo van, továbbra is 13"-os. Nagyon halk, és jól tapad. Fogyasztásom is csökkent, amint persze lehet csak beképzelek, vagy lehet csak a meleg miatt van.. de lement 5.9-6.2 közé a 6.5-ről. (80% országút)

Azóta 2014 tavaszi dátumot írunk és még mindig megvan az autó. Szegényt egyszer elverte a jég, ami rendesen nyomot is hagyott rajta name volt egy incidens egy másik autós társsal aminek eredményét szintén őrzi..

Km 131.000-nél tart és a kötelező alkatrészcseréken kívül még mindig nem kellett hozzányúlni. Igény egyelőre nincs nagyobbra, így gyűjtöm még a km-eket.

- 2005 tél: 1,5 éves az autó és egyelőre semmi komoly baja sem volt. 15.000-es garanciás megjelenésemkor az egyik rendszámtáblát megvilágító izzót cserélték, mert behalt. - - Fékeket gyengének tűnnek, de fékpad szerint "jók ezek".. - - 15.000 környékén gyanus folyadék volt a kocsi alatt, mintha a szervó folyadék folyna az egyik csőnél. Szervízben megvizsgálták, cserét vagy javítást javasoltak. (2007.dec.:mióta meghalt a macskánk, a gyanus eredetű folyadék nem jelentkezik...:) ) - - Viszont pár hónapja (2007.dec ), elkezdett csicseregni az ékszíj. Először csak alapjáratnál, később már fordulaton is. Ékszíj megfordítása, és egy kis húzás megoldotta a problémát.) - - Pollenszűrő nagyon hiányzik a klímátlan változatokból. Lakótelepet épp szigetelik, és a millió kis hungarocel darabka a képemben kötött ki, amikor szellőzést kapcsoltam.. Ezen egy kétrétű megoldás segített. Ablaktörlők alatt, ahol jön be a levegő, szunyogháló és harisnyadarab került beépítésre :) - - 2008.május: Első komolynak mondható hiba jelentkezett, legalábbis a lehetséges következményekből ítélve, amik szerencsére nem következtek be. A féklámpáim egyik pillanatról a másikra megszűntek létezni. Kiszereltem a féklámpa kapcsolót, érintkezőket megpucoltam, azóta működik. - - Check lámpa problémát én sem úsztam meg. Kb 3 éves korában jelentkezett először. "Rossz út" hibakóddal. Törölve lett a kód, fél évig semmi baja sem volt. Azóta újra előjött ugyanaz. Megint törölve lett... gondolom most is fél-1 évig nem jelentkezik. - Mondták szervízben, hogy ezt meg azt lehetne cserélni ennyiért meg annyiért, de nem biztos, h az a baja, úgyh használom így. Fogyasztás egy kis pesttel is 6.5 alatt van, így nem bántom. - - 100.000 km-nél 6.5 éves korában kilyukadt a kipufogó, az egészet lecseréltettem 40.000Ft ból - - Miután elkoptak a gyári féktárcsák, az újakkal sok a gond. Azóta rázkódik az autó fékezéskor. Remélem gyorsabban elkopnak mint a gyáriak és a köv generációval nem lesz baj.

bajai és pécsi daewoo kereskedésben jártam, pécsivel nem volt gond, ott történt egy software frissítés.A bajai időközben már nem is létezik.Szervízelés otthon folyik, alkalmankénti 30-40.000 helyett max 10.000ből.. Kipufogó csere 100.000-nél Bp-en a Kipufogó klinikán. Azóta 30.000 km ment el gond nélkül, elégedett vagyok a munkájukkal.

Fenntartási költség (8) Évjárat 2004
Előző autója? Következő autója? Nissan Qashqai vagy Kia Cee´d kombi 1.6 CRDI