Autók » Daewoo » Espero (1991-1999)

Espero 2.0 cd

Nagy, kényelmes, olcsó és lenézett...

Nem az utak ördöge, de tesz a dolgát komótosan, ahogy kell! Nincs túl nagy respektje az utakon, a legtöbben egyszerűen leküzdendő félnek tekintik, pedig lehet vele meglepetést okozni. Értékét tekintve nincs nagyon megbecsülve, igaz én is ezért választottam. Mindennel felszerelték, amit az ember alapvető kényelmi és biztonsági szempontból megkívánhat (ABS, légzsák, kormányszervo, klíma. elekrtomos ablak és tükör, ez utóbbi még fűthető is)
Az elmult két év alatt megyszerettem. Tette a dolgát, elvitt görögországba, ott általában siettünk, meleg is volt, használtuk a klímát még sem döbbentett meg a fogyasztása (7.6-8.2 l/100km) sőt probléma mentesen haza is hozott bennünket. A sors fintora, hogy a több mint 5 millióval drágább, új autóval akadt probléma, míg a másik két öregedő jószág vette az akadályokat. A szervíz szerintem megfizethető, oda kell figyelni néhány apróságra, mint minden atónál. Az elődje egy klasszikus "zöldséges" 123-s mercedes. Nem lehet a kettőt összehasonlítani, de a kezdeti aggodalmak immáron teljesen szertefoszlottak. Néhány hibáját mégis megemlíteném: az alacsony üléspozíció nem kedvez a gyakori ki-beszállásnak és nincs ebből a 8-szelepesből 5 ajtós, vagy kombi. Az utóbbi mostanság nagyon jól jönne.

- kulcs eltörött. Új kulcs 8500,- az autó és a kulcs összeismertetése:10000,-
- Első nekifutásra csak a gyujtáskapcsolót működtette, de a hangom felemelése után megoldották az ajtónyitást is. Csak pár nap múlva vettem észre, hogy közben a kilincs burkolatát eltörték, persze szépen vissza volt rakosgatva minden darabja...
- A klímát kellett feltölteni az elején, azóta kifogástalanul működik.

OPEL márkaszervíz

Fenntartási költség (9) Évjárat 1995