Autók » Dacia » Nova, Supernova, Solenza (1995-2003)

Nova, Supernova, Solenza 1,4 Rapsodie

Kedves pléh doboz.

Az egész úgy kezd?dött, hogy úton volt a baba és mivel 500 km-re laktunk a f?hadiszállástól (szüleink lakhelyét?l), gondoltuk nem vonatozunk többet, veszünk egy autót.

Csak új jöhetett szóba, mert nem értek az autókhoz, csak vezetni tudom ?ket ezért nem akartam bajlódni régi autók régi hibáinak javítattásával.

A suzuki wagon R+ és a Supernova között kellett választani, mert erre volt elegend? a pénz.

A körülmények végül úgy hozták, hogy az els? autóm egy SupeR Nova lett. 1,4 -s motor 75 ló, 900 Kg körüli kaszni. Mit mondjak, nagyon jól ment. Ahogy keresztapám mondta, romániában ez a legjobb "külföldi" autó.

Nem volt érzékeny a katasztrófális utakra (a Budapesti utak autópályának tekintetd?k, azok mellett), egy kicsit rozsdásodott, de egyéb baja nem volt.

A klasszikusan szar az összeszerelés, de mindet lehetet orvosolni garancia id?ben.

Szerencsére nem volt balesetem vele, leszámítva, hogy a rossz hátra nézhet?ségnek köszönhet?en sikerült elütni egyszer egy házat. Szóval nem volt baleset, ha lett volna valószín? nem írnék itt most, a biztonsága nem haladja meg az öreg Swiftekét.

Összeségében a 2 év alatt, a h?t? cserét leszámítva nem volt gond vele, ment és keveset fogyasztott és ez volt a lényeg.

Amikor Mo.-n járkáltam minden benzinkútnál az én autómat nézték. Ez Dacia?, na ne, azért látszik, hogy román cucc, a Peugeot 309-r?l koppintották, jól megy? mennyit fogyaszt? stb. beszélgetésekben voltam kénytelen résztvenni.

Aztán el kellett adni, azóta is megdobban a szívem ha meglátom a városban.

Azt mondom els? autónak jó volt. Újra nem vennék ilyet, de ha volna pénzem új autóra és a Logan biztonságosabb lenne meggondolnám a dolgot.

- H?t? garancia lejárta el?tt megadta magát.

Temesvár, Dacia szerviz

Sepsiszentgyörgy Dacia szerviz