Autók » Dacia » Logan (2004)

Logan 1.4 Lauréate

Előzzük meg

Voltak vele bosszúságok. Másfél évesen vettem. Három napra rá a parkolóban nekitolatott valaki, ugye mondanom sem kell, hogy betétlapot elfelejtett hagyni. Úgy egy-két hete lehetett nálam az autó, amikor valaki letörte az antennát róla. Az első hónap végén már az első jelvény is hiányzott az autóról (kultikus tárgy lenne?). Egy nyári erdélyi út során egy kavics megártott a szélvédőnek, a 20 centis repedést a Szélvédődoki egy fúrással megállította, csere valószínűleg műszaki vizsga előtt lesz.
Már nem a bosszúság kategória, de említésre méltó tapasztalat, hogy elég sok sofőrben a Dacia feneke előzési ösztönt vált ki. A legextrémebb eset a hatoson történt, amikor egy lejtőn lefe haladva a lejtő alján megpillantva a félútpályás lezárást, megelőztem az előttem haladó nyergesvontatót. A kamionos a dudára könyökölve tudatta nemtetszését. Mivel a lámpa közben pirosra váltott, visszatértem a sávomba és megálltam, a sofőr kolléga viszont kivágott mögülem és átrobogott a piroson. Nehogy már egy Dacia megelőzze...

Tapasztalatok:
1. Instabil. Legalábbis számomra zavaró a magas építésből adódó billegése. Egy 35 mm-es ültetőrugó készlet és a 215/45R17-es gumik ezt a dolgot jó irányba változtatták meg. Így viszont rossz úton (értsd Budapest) ráz. A kisérletezés tehát folytatódik, marad a sportrugó és kipróbálom a 205/50R16-os gumiméretet.
2. Van valami kontakthiba a hátsó lámpában, de valószínüleg egyszerűen orvosolható. A bal index villogásakor a bal hátsó helyzetjelző el-el halványul az index ritmusára.
3. Még nem derült ki az oka, de a műszerfali vízhőfok-visszajelző kevesebbet mutat a kelletnél. Nagyjából 80-100 fok között kellene középállásban (4 vonalka) lennie, ehhez képest egy ideje csak kettő világít. Megnéztük, a computer szerint a hőfok rendben van, a műszer valamiért 90-91 foknál átugrik az alacsonyabb értékre.
4. Pocsék az ablakmosó gumicsöve, repedezik a vége, ezért időről-időre leugrik a csonkról, és a repedt rész levágása miatt egyre rövidebb lesz. Bilincset kell tenni rá, mert amire az ember rájön, hogy ez a gond és nem elfogyott a folyadék, már telenyomta a motorteret.
5. Rozsdásodik az ablaktörlő kar. Mindkettő. Ez kicsit gáz egy kétéves autónál úgy gondolom.

Folyt. köv.

- Elromlott a tolató lámpa kapcsolója (garanciális csere megvolt), kiégett a bal első tompított, talán kontakthibás a bal-hátsó lámpa és valami nem stimmel a műszerfali hőfok visszajelzővel. Az ablaktörlő lapát csere is érik.

Tamás Autó, Vác

Autopress Simo, Székelyudvarhely