Autók » Citroën » Xsara Picasso (1999)

Xsara Picasso 1.6 Tendence

Nem volt rossz döntés

A 12 e km futásteljesítmény nem sok azokhoz az autókhoz képest, amikkel 100e (és még több) km-t tettek meg, de jelentősen több az első párszáz km-nél, ezért most már van értelme az eddigi tapasztalatokat összefoglalni.
Megvásárlása előtt sokat gondolkoztunk, mert több ügyfelemnek is volt problémája Citroen és Peugeot gépkocsikkal, ugyanakkor van olyan ismerősünk is, aki hosszú évek óta teljes megelégedettséggel használja a francia autókat. Végül a kimagasló ár/érték arány miatt a Xsara Picasso mellett döntöttünk, és idáig nem bántuk meg!
Az 1.6-os benzines motor mérsékelt dinamizmussal mozgatja az autót, gyorsulási képességével nem lehet dicsekedni, de a mai Magyarország domborzati viszonyai között a biztonságos és kellően gyors közlekedéshez megfelelő (ha valaki a sebességhatárokat kb. betartva kíván közlekedni, akkor nincs szüksége ennél nagyobb teljesítményre, kivéve akkor, ha örömet okoz neki, hogy a piros lámpától indulás után az ő autója ugrik ki leggyorsabban a sorból).
Számunkra fontos volt a tágas belső tér, és ebben nem okozott csalódást az autó, mert a hatalmas csomagtartójába a babakocsi mellé is befér több nagy táska, utazóágy, hűtőtáska, stb., sőt, útközben még a nagybevásárlást is elintézhetjük, és annak eredménye is belefér a csomagtartóba. Praktikus az egyenként mozgatható, összecsukható ülések rendszere, volt rá példa, hogy kivett hátsó ülésekkel egyszerre elszállítottam egy 3+2 személyes ülőgarnitúrát és egy járókát. Nagyon tetszik az a belső elrendezés, hogy a két első ülés között sík a padló, és hátra lehet menni a hátsó ülésekhez (ezt akkor értékeli igazán az ember, amikor pl. autópályán nem lehet megállni, és kiszállás után hátramenni, hanem menet közben kell az "anyósülésről" hátraülni a síró baba mellé).
Egyelőre semmi rosszat nem írhatok a műszaki megbízhatóságáról, ugyanis semmilyen probléma nem volt az autóval, semmi nem romlott el, semmit nem kellett cserélni.
Fél év használat és 12.000 km megtétele után úgy gondoljuk, hogy jó döntés volt ezt az autót választani, mi kényelmesnek tartjuk, nagyon nagy segítséget jelent a jól pakolható belső tér, és a legfontosabb: nem kell a szervízeket keresgélni, mert az autónak nincsen hibája.
Természetesen az alsó középkategóriában is vannak jobban felszerelt, gyorsabb, nagyobb presztízzsel bíró gépkocsik, de azoknak a kisgyerekes családoknak, akik az autót nem életük céljának, és társadalmi helyzetük fokmérőjének tartják, hanem egy megbízható, praktikus, jól kihasználható fogyasztási cikkre van szükségük, és van lehetőségük arra, hogy 3,5 M Ft-ot fordítsanak egy új gépkocsira, csak ajánlani tudom a Xsara Picassot.

- semmi

a kötelező 2000 km-es ellenőrzésen kívül nem volt szerelőnél

Fenntartási költség (8) Évjárat 2007
Megbízhatóság (10) Vezetett km 12000
Előző autója? Opel Astra F 1.4 Következő autója? talán C5
Verdikt (7.2/10)

Citroën Xsara Picasso 1999 (2000 - 2007)