Autók » Citroën » Xsara Picasso (1999)

Xsara Picasso 1,6 benzines, tendance

Nem hittem volna, de szuper

Hét évig céges autót használtam (Passatok, Saab) a családi futkosó egy Suzuki Swift. Után pár hónapig Opel Astrám volt, azt cseréltem le új 1.6-os, benzines Tendance Picassora, elsősorban az ára és a mérete miatt (az Opellel voltunk Horvátországban: mint a lomtalanítók, minden tele volt).
A Picassot nagyon nem bántam meg. 2006 december óta nyúzom, főként nem városban. Hely: soha nem tudtam teljesen kihasználni, pedig ült már benne 4 felnőtt, két gyerek, csomagok és egy virágkoszorú. Végre nem fáj a derekam: jó a magas francia ülés. Szállításhoz beválik a kivehető ülés. A futóműve kényelmes (soha ilyenem nem volt) és stabil. Csendes, jól lehet zenét hallgatni. Tulajdonképpen csak a pakolóhelyek hiányzanak: a mobiltelefont nincs hova tenni, azaz a műszerfalon elférne, de ott meg süti a nap (tartót nem akartam barkácsolni).
Minden fontos benne van: manuális klíma, két első elektromos ablak, fűthető tükrök, ABS.
Lényegében semmi nem hibásodott meg rajta 10 hónap és 20000 km alatt (illetve a műszerfal világításának szabályozóján az egyik led gyárilag nem égett, de ezt azonnal cserélték). A 20 000-es szerviz 45 ezerbe fájt, egész tűrhető. Tény, hogy beltere zörög, de ezzel meg lehet békélni, sokkal inkább, mintha nem zörgő de kényelmetlen autóval kellene.
Ősszességében: aki ennyi pénzért (3,4 milla) két gyerek mellé jobbat tud, az mutassa meg…
(Folyt. köv.)

- Garanciában azonnal cserélt, gyárilag hibés visszajelző led. Más semmi.

Citroen Őrmező
Bp., XI. ker. Vizsla u.

Fenntartási költség (10) Évjárat 2006
Megbízhatóság (10) Vezetett km 20000
Előző autója? Astra Következő autója? Citroen Xsara Picasso
Verdikt (8.7/10)

Citroën Xsara Picasso 1999 (2000 - 2007)