Autók » Citroën » Xsara (1997-2004)

Xsara 1.4 Coupe fapad

Egy átlagos feleség

Viszonylag sportps küllem, de az 1,4-es motor a maga 75 lóerejével nem mondhatni kimondottan sportosnak, sőt! MOndjuk ki: nagyon lomha. A célnak megteszi: elvisz A-ból B-be. Városban már 70-nél lehet ötösbe rakni, akkor pörög 2000-et, autópálya, kényelmes 140-es temponál 4000-et. Sík úton szélcsendben 170 a vége, de ekkor már nekem fájt úgy szenvedett. Farnciás kényelem: puha ülések, lágy rugózás. Francia bajok: elektronikai apróságok (centrál üzembiztosan fél évente meghibásodik - bezárom de reggelre már nxitva az autó stb.) De ő egy unalmas francia feleség: a maga korában csinosnak mondható, nem jó szerető, igényli az odafigyelést (rendszeres olajcsere stb), megvannak a hóbortjai, viszont cserébe nem hagy el (jelen esetben nem megy tönkre). Egy teljesen használható és megbízható autó, és ha azt nézzük, hogy az ilyen korú autók közt szinte a legolcsóbb, akkor szerintem egy kimondottan jó vételnek számít! Én azt mondom így két éves közös múltunk után, hogy megérte megvennem!!!

- Apróbb elektronikai hibák, hengerfej tömítés csere, hőgomba csere

nem márkaszervízbe hordtam

Fenntartási költség (9) Évjárat 1999