Autók » Citroën » Xm (1989-2000)

Xm 2.0i

Millenium Falcon

Két vágyam volt, az egyik egy XM a másik egy Impreza.

Az XM meglett. A család, haverok nem szerették mert öreg autó volt. Az egyik vélemény: "A himbilimbi rendben de a többi az sz*r!". pedig annyira nemis. Igaz nem árt ha ért az autószereléshez a tulajdonos. Feltéve ha rosszabb példányt fog ki az illet?. 3 év alatt két alkalommal kellett tréleren szervízbe vinni, minkétszer eltört egy hidraulika cs? és elfolyt a zöld vére. Egyébként mindig saját lábon mentünk haza. Ha odafigyel az ember akkor igen hálás jószág. Szinte dorombol. Ha jó nagyon jó, ha rossz akkor mint egy hisztis k***a. Ebb?l fakadóan voltak el?jöv? majd magától elmúló problémák.

Nem is tudom mit lehet szeretni rajta, aki jól érzi magát egy nagy "levedlett" luxusautóban annak nagyon bejön. Lehet csak úgy menni vele, lehet haladni, lehet andalogni, lehet bele pakolni, nagykabátban, kalapban, öregurasan beülni. Nem egy sztrítrécsing felállás, ekkora kasztnihoz kevés a 2 literes benzinmotor. Persze a turbós vagy a V6-os az már teljesen más világ.

Persze 15 évesen nem tudom melyik autó szerethet?, de ez még igen. A fogyasztás? Az kit érdekel, aki a fogyasztásra hajt, vegyen diesel 2.1 XM-et. Akinek meg méginkább d?l a lé az meg vehet V6-ost. Egyébként úgy hallottam ha a V6-ost nem hajszolják akkor az is elvan 10egynéhány literrel.

...ha nagy leszek, akkor biztos veszek majd egy C6-ot is! ;-)

- Hidraulika gömbök, új cca 120.000,-
- Hátsó leng?kar (használt) 8.000,-
- Ülésmozgató elektr. kapcsoló csere (használt) 2.000,-
- F?tésállító kapcsoló csere (használt) 2.000,-
- Antennatartó csere (használt) 2 doboz sör

Márkaszervizek (nem szeretik a típust, drágák, van kivétel is de ISO 9002-t nem adnék)

Haverok és jómagam (olcsóbb és tutira jó)

Fenntartási költség (3) Évjárat 1989
Teljesítmény (5) Km vásárláskor 220000