Autók » Citroën » Xantia (1993-2001)

Xantia 1,9 td x

Nem egy versenyautó, de szerethető

Az autót 10 évesen vettem egy Citroen márkakereskedésben. A teljesítménye már elsőre nem nyerte el a tetszésemet,kevés az a 90 lóerő az 1307 kg-hoz.Amugy elégedett vagyok az autóval, megbízható mindig indul. A toronyszilenteket szinte egyszerre cserélnem kellet a vásárlás után.A másik problémám az adagoló volt még vele.Első alkalommal "sajnos" csak egy gumigyürü lett kicserélve ahol szivárgott a gázolaj . 11 hónap múlva szivárogni kezdett máshol. Na ekkor kicseréltettem az összes tömitőgyürűt az adagolóban. Cserélgettem még műszakira féktárcsákat ,betéteket 1-2 gömbfejet,de ezek kopó alkatrészek mind szinte eredetiek voltak. Az alkatrészek árainak érdemes utána járni mert nagy különbségek vannak árban is és minőségben is.Összességében elégedett vagyok vele,egy eléggé megbízható jó autó. Nekem a hidróval sem volt különösebb gondom , egyszer kellett tölteni,meg egy 800ft-os kis müanyag rúd kellett a szintező szelep és a stabilizátor közé.Az első ABS jeladókat kellet még cserélnem.

- adagolóban agumigyürük 2x 45000, abs jeladó 38000(2DB),TORONYSZILENT bontott 28000,

sajátkezüleg javítottam

A szerelők nem nagyon szeretik,szívesebben adnak tanácsot.

Fenntartási költség (5) Évjárat 1995
Teljesítmény (6) Km vásárláskor 195000