Autók » Citroën » C5 (2007)

C5 2,0 HDI 16v fap Prestige

Az elsők között !

2008 június 24 átvettem ! 7 napja vagyunk egymásé....Számomra a csoda ! Első 0km-es autónk..Még bejáratós tehát műszakilag korai bármit is mondani. Ami tetszik a forma , a minőségi anyagok ,a kultúrált motorhang. Roppant csendes belül . Ahányszór ránézek mindig vigyorgok , remélem nem okoz majd csalódást ! A tapasztalat azért gyűlik,szinte nulla a hátsó ajtózsebek mérete(gyerekek szóvá is tették )Mondjuk már a vásárlás elött is tudtam, de hát én elöl ülök:):)Az űléseket nekem szokni kell jó a formájuk de neken kicsit szűk. Nem baj majd fogyózok ...Elötte 1 renault laguna II-volt a családé annak a foteljai elkényelmesítettek... A kárpítozás viszont nagyon igényes az más kérdés hogy a szine miatt kényes.jövő héten indulunk 1 nagyobb útra kb3500km lesz , gondolom akkor már több tapasztalatom lesz ! Folyt köv.
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Tapasztalatom szerint a motor , váltó tökéletes. A kanyarokat még nagy tempónál is jól vette, igaz időbe telt míg elkezdtem bízni benne ! Szerpentíneken a keményebb futómű állással operáltam teljes megelégedésemre.Fogyasztásom tökéletes 6,9 liter 140-es tempó klíma telepakolt autó 4 emberrel. egyenlőre ennyi........
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Telik az idő szaporodik a kilométer . Még mindig vigyorgok,van hogy csak azért megyek autóval valahova mert ezt az autót JÓ vezetni ! Negatívum na azért van : amitől féltem a fekete plüss kárpit takaríthatatlan borzalom mindig tiszta szösz. Ötleteket szívesen elfogadnék:) A tároló helyek ja azok nincsenek is:( Az ablak nyöszörgés nekem is előjött szilikonnal orvosolva ! Kb ennyi a futómű baromi jó és kényelmes nagy tempós kanyarokat is szereti. A motor olajat eddig még nem kért halk takarékos nekem tetszik. Van dinamikája autópályán néha ki is használom:) Gondolom a modern és szép formának köszönhetem hogy más is észreveszi az utakon! Többek közt a mocskos tolvajok is akik lerabolták a dísztárcsáim..Pótoltam először márka más tipusu bontottal de aztán megvettem a rá való gyárit. Az illik Rá az ára na az horror....
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
2009 június eltelt az első év ! Már nem fáj a fejem a dísztárcsák miatt...Szép 17-es alu van fent a 16-os lemezek helyett,kaptam 1 visszautasíthatatlan ajánlatot a kereskedőtől ! Éltem vele...a menetkomfort mintha,picit romlott volna a nagyobb felni miatt vagy mégsem? Egy ilyen repülő szőnyegnél nehéz megmondani...Szinte észre sem vettem meg volt az első 30000kilóméteres szervíz. Az elmúlt idő alatt 2x szilikonoztam át az ajtó tömítéseket,biztos ami biztos és összesen 4 deci olajat öntöttem utána a motornok.Megbízhatóan megy a kocsi , a szíjfeszitőt fogják gariban cserélni néha ciripel fél percig.Nem mondom hogy elviselhetetlen ráadásul bent nem is hallani de hát erre való a garancia !Kárpitokon nem látni kopást kivéve a bal egy ami viseltes,remélem majd azzal is kezd valamit a szervíz.Nem zörög semmi a kocsi egyenlőre tökéletes !
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
2010 október 55000km rendben mennek a dolgok,fogyasztás országúton 100-as tempónál csodás utána felugrik 7 litykó környékére amit 140 nél is tart,kipróbáltam német autópályán 200 ment neki rövid ideig mentem csak mert állva hagyott egy merci...
Ami érdekes tetőbox a fogyasztást kb 2 decivel emeli csak , ezért nem értem miért nem tart az igen jó 5,7 fogyasztás csak 100-ig elhúzhatták volna 130-40-ig is
Még mindíg nem zörög semmi szóval elégedett vagyok,garancia meghosszabítva még 2 évvel biztos ami biztos,de a bizalom azért él.
A nyáron megjártuk Rómát is vele nagyon jól bírja az emelkedőket rugalmas frankó a motor 1200 km nem probléma vele néha megáll az ember nyújtozik aztán nyomja neki, olajat nem fogyaszt ez tetszik 30000 km vagy 1 év ez a szervízbe járás ideje ez is tetszik.Az autó még nem volt,nem is lesz géppel mosva , a fényezés még most is csodás,egyenlőre elégedett vagyok.
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Rengeteg idő és kilométeren vagyunk túl :)A belső kárpit sajnos látható nyomokat mutat a használatról.Több típushoz hasonlóan az ajtó kapaszkodó gumírozása kezd hámlani.Sajnos a vezető ülés és az ajtó gumija a sok ki-be szállástól jól láthatóan kopik.Szerkezetileg és motorikusan minden rendben van a fényezés tökéletes még mindig,a kizárólagos kézi mosás valószínűleg besegít ebbe :)Féktárcsa hamarosan cserére szorul de ez normális kopás :)
Továbbra is tökéletes imádni való autó. A mai napig büszkén nézek rá vissza a parkolóba :)
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx Eljött az idő elváltunk 8 év után egymástól. Életem eddigi legjobb autója volt a megbízhatóság és a kényelem netovábbja :) NEM ÁRULTAM , NEM HIRDETTEM EGY BESZÉLGETÉS ALATT FELMERÜLT MÁST SZERETNÉK MÁR VENNI..MÁSNAP MÁR VOLT ÚJ BOLDOG GAZDÁJA.

- Még semmi !Szíjfeszítő ciripel néha rövid ideig.Kiégett a nappali menetfény izzó nem nagy gond csak az a baj hogy 13000.-csak az izzó......amúgy csak a kopó alkatrész fékbetét.Garancia időn belül komplett kuplungcsere,80000km környékén néha rángatott.

Több kereskedőnél is jártam tartozékot vettem csak akkor kitünően álltak a dolgokhoz. Kötelező szervíz Citroen Pásztor korrekt , mondjuk ennyi pénzbe már 1 mosás igazán bele kéne hogy férjen.....

M5 gyors izzó csere az autó mellet lehettem rendben volt,az 1 órás ebédidő alatt megáll az élet kivártam

Fenntartási költség (8) Évjárat 2008
Előző autója? Laguna II 1,,9 dCI Következő autója? Nem lesz eladva jó darabig...talán Ds 5 pár év múlva ,sőt egészen biztosan :)
Verdikt (9.4/10)

Citroën C5 2007 (2007)