Autók » Citroën » C4 (2004-2010)

C4 1,6 VTR

Őstechnológia gyönyörűen csomagolva

A dizájn páratlan, csak a motorháztető alá nem szabad benézni...
Ez az ős 1,6-os egy agyonpörgetett borzalom! 130-nál már komolyan hangos volt, 160-nál pedig elviselhetetlen... és kb. 5000-en pörgött már ilyenkor. Vezettem előtte 1,4-es Polo-t ami érdekes módon sokkal halkabb volt, és hasonlóan ment, dehát az azért VW...

Ennél a motornál már csak az 1,4-es 75LE-s rosszabb, de az olyan szinten gyenge, mint egy trabant...

Maga az autó ettől függetlenül szép volt, össze volt rakva, de valahogy nem keltette azt a minőségérzetet mint a német autók. Valami biztos, hogy nyekergett, néha mutatott fura dolgokat a computer, amik aztán elmultak, és a váltó olyan szinten mocsok volt, hogy ha beraktam fokozatba 5 centis kilengéssel lehetett billegtetni.

Ja és a csodás motor miatt a fogyasztást sose sikerült 10L alá vinni, autópályán meg 11-12L volt a minimum.

Dízelt kell venni emberek!

- -Egy visszahíváson volt a légzsák miatt, de különösképp nem romlott el rajta semmi

Citroen Veresegyház - Nagyon rendesek, végig ott lehettem az autó mellett és még le is mosták mindig.

Fenntartási költség (4) Évjárat 2005
Megbízhatóság (7) Vezetett km 20000
Előző autója? Következő autója? BMW 320d
Verdikt (4.7/10)

Citroën C4 2004 (2004 - 2006)