Autók » Citroën » C4 (2004-2010)

C4 1,4 Tendance

Gyönyörű Homokkő!!!

Adatok frissítve: 2011.08.31.

2007.08.14.---> 08.09.-e körül kaptam egy levelet citroenéktől.
Amiben az állt,hogy szeretnék ellenőrizni a kocsim ABS-blokkját.
14.-én ezt megis tették,kb. másfél órába telt,amit ott a helyszínen meg is vártam. Kiderült (nem meglepő módon),hogy az én autómban pont nem volt rossz az említett problémás alkatrész :-)

2007.07.16.---> Menet közben(szerencsére közel a lakóhelyünkhöz) egyszercsak minden előzmény nélkül visított a járgány: STOP-STOP!!! Felforrt a hűtővíz :-( Legalábbis azt hitte a visszajelzés alapján. Assistance-nak telefon. 36. hétben járó mindenórás nejemmel a város szélén(mégegyszer mondom szerencsére itt). Hívtunk egy ismerőst,aki hazavitte nejemet és babánkat. Én másfél órát vártam,mert a kedves diszpécser hölgy(aki nagyon viccesen próbált cseverészni,de nekem nem volt ehhez kedvem) félreirányította a trélert. Teljesen máshová irányította. Nem beszélve arról,hogy megnyugtatott első hívásomkor,hogy azonnal intézkedik és 10,azaz TÍZ perc múlva visszahív és értesít a fejleményekről. 30 perc múlva gondoltam már csak visszahívom,erre ő megint iszonyat viccesen elismerte,hogy elfelejtett rámcsörögni. Szóval ilyen előzményekkel (nem önhibájából,de kicsit csúszva)megérkezett a tréler!!! Később kiderült,hogy szabiról rángatták be a faszit,mert annyira sok a meló,hogy nem győzik(lehet,hogy pont kifogtam egy mágneses vihart,vagy nem tudom). Még fél óra kellett mire fel tudta(tudtuk) tenni a citit a trélerre,mert annyira alacsonyan van az orra. A szaki szerint fura,mert merciket,bmw-ket meg sportkocsikat is simán fölhúzott már rá. Végül sikerült fölhúzni úgy hogy a kocsim elejét kézzel megemeltük kb. 2-3 centit. Innentől már ment is minden szépen. Bevittek - papírmunka - csereautó. Egy Grande Puntot kaptam. Elég jó kis kocsi,de erről a megfelelő topikban :-) Szóval cirka 3-4 óra alatt meg is volt az Assistance procedúra!!! Elég klassz nem?
Pár nap múlva mikor bementem a kocsiért,mindjárt a CD-t problémát is bejelentettem nekik. Már másodszor,mert először elhajtottak,hogy náluk nem jelentkezett a hiba(akadozik a lemez,meg néha nem adja ki). A durung csávó megint el akart küldeni azzal,hogy őneki konkrét hibát kell eszkalálni a citroen felé. Én meg elmondtam neki harmadszor is. Hozzátettem,hogy kicsit gondolkodjon már el,hogy vajon kiszedetném-e két hétre a lejátszót, ha jó lenne?!?! Végülis garanciában cserélték a lejátszót teljesen újra!!! Égett is a pofája a parasztnak,mikor átvettem a kocsit. Egyszerűen nem értem miért fáj neki,hogy cserélni kelljen valamit garanciába??? Rejtély!!!

2007.04.11.---> Előjött az első probléma!!! A Cd-játszó elkezdett akadozni :-(((
Kb. fél éve vettük meg az autót a pécsi Largo autóházban.
Abszolút meg vagyunk vele elégedve a feleségemmel. Persze ez betudható annak is hogy előtte egy favoritunk volt. Azt hiszem ez miatt sokmindent elnézünk a járgánynak. Tulajdonképpen hibát nagyon nem tudok írni,mert szerencsére nem volt. Csupán néhány hiányosság(legalábbis nekem). Az első talán az,hogy éjszaka vezetés közben nem nagyon kell nyitni-elzárni a légbeömlőket--->egyszerűen azért,mert nem lehet látni,nincs megvilágítva!!! 1 leddel meg lehetett volna oldani a dolgot. Apróság,de mégis milyen jó lenne,ha lenne :-))) A másik dolog,ami számomra zavaró,az ajtó belső felülete elöl-anyósülés.
Semmi majré"vas",amit lehetne markolászni az utasnak menet közben. Plusz még az ajtó becsukás is egyszerűbb lenne(nade ez már szőrszálhasogatás). Még talán a váltóról picit. Annyira szépen veszi az 1-3-4-5-öt,hogy öröm pakolni. A kettő és a hátramenet néha horror!!! Pozitívumokat pedig azért nem írok,mert rengeteg lenne és nem nagyon érnék a végére. Egy szó,mint száz---> Nagyon jó autó és GYÖNYÖRŰ!!!

- 2007.08.14. ---> Gyári utasításra ABS-blokk ellenőrzés,de kiderült,hogy minden klassz. - - 2007.07.16. ---> Vízhőfok jeladó beadta a derekát. Ezzel együtt cserélték gariban a CD lejátszót is.Garanciális(Assistance) ingyenes csere.

Auto Largo Pécs, Vadász u. 83.Én nem vagyok elégedett velük,mert hülyére veszik az embert.

Fenntartási költség (6) Évjárat 2005
Előző autója? Favorit Következő autója? Citroen
Verdikt (7.8/10)

Citroën C4 2004 (2004 - 2006)