Autók » Citroën » Bx (1982-1994)

Bx 19 trd

Kedves ellenségem :)

A műszerfala enyhén zörgős, sajnos megjelent a dízel hang is, de csak kívülről, benne ülve csendes, a fogyasztása "rohamosan" megnőtt 16 évesen vettem meg, akkor 4.8-5,2 l/100km volt, most 5,6-6,2 közt mozog, hosszú úton még most is 5,5 alá tud azért menni :)
Kényelmes, tágas, hátul is kinyílik az ajtó rendesen, öregasszonyok is tudnak kényelmesen ki-be szállni :)
ruhás szekrénytől kezdve gyalupadig mindent vittem már vele, igaz ilyenkor csak 2 személyes, de lehet bele pakolni bőven, pár száz téglával mondjuk már nem fürge, és lehet nem ártana vonóhorog sem, akkor a gömbök is jobban bírnák a békés megyei utakat.
24 évesen szívó dízel létére igen fürge, adagolója néha megbolondul, de kezelhető még ilyenkor is, ez az egy viszont többe kerülne, mint maga az autó :( emiatt nincs cserélve.
lehet rajta babrálni mindig valamit, a hidraulika enyhén szivárog, a motor sem patyolat tiszta, néha olyan, mintha az egész autó szét akarna esni, de amikor nekikezdek, hogy megnézzem mi a baja, akkor mindene megjavul magától :)
az a 4 tárcsa megfogja rendesen, ha a nitro gömbök és a gumik jók, akkor odatapad az aszfalthoz, nem szándékos volt, és kis szerencse is kellett, de egy őz támadását túlélte egy karcolás nélkül, mászott már ki árokból, havon nagyon jól megy, jégen már óvatosabb, de kezelhető, az ablakemelő kapcsolói nem tökéletesek, de többnyire működnek, szinte csak hibákat, meghibásodásokat tudnék sorolni, de mégis a szívemhez nőtt :)
legszívesebben felújítanám teljesen, és ezzel autóznék mindig.
öreg létére kényelmes, keveset fogyaszt és kis szerencsével olcsón pótolható benne minden, ha nincs szerencse, akkor sajna nagyon zsebbe nyúlós.
de azért még szereti az egész család, nem csak én :)

- Szinte minden :)
- de 24 évesen mi az ami nem romlik el, főleg autóban?
- egyszer hagyott cserben, vezérmű tengely tört el, de akármi baja volt ezen kívül, mindig haza hozott :)
- "fillérekből" lehet javítani, persze barkácsolni is kell, szervizben vegyesek az árak, csak ha muszáj, akkor megy oda.
- a nitro gömbök sajnos mennek tönkre, de az út hibája miatt, meg a vezetési stílus is rásegít, amikor nyugodtabb időszakom volt, akkor 3 évig is bírták, most 1-1,5 évente cserés legalább egy, de lehet öregednek is már, nem úgy bírják a töltögetést

Békésen valami eldugott hely

Fenntartási költség (6) Évjárat 1984