Autók » Citroën » Bx (1982-1994)

Bx 1,8 TD intercooler

Gazdaságos és dinamikus

Szerintem nem sok autó van ami ár érték arányban jobb nála. Tény h a lelakott darabok megbízhatatlanok, de egy átlagosan karbantartott darab nagyon megbízható. Nekünk ez a 2. bx ünk, első 11évet szolgált nálunk, a mostani a legfiatalabbak közül való igen extrás darab. Van benne klíma, abs, szervo, elektromos ablakok, tükrök, napfénytető stb...
Egyetlen egyszer hagyott félig meddig cserben, de az is a saját hibámból volt, és lábon haza tudtam vele jönni. Nagyon gazdaságos, 7 nél többet sosem eszik, ami nálam azt jelenti h az tényleg az ésszerű határokon belül a maximum. Ennél csak kevesebb lehet. Egyszer kellett klímát tölteni, egyszer pedig gömböket.

Az autó formája sokaknak nem tetszik, tény h más mint a többi autó, de jól átgondolt, igényes design. Kényelemben szinte felülmulhatatlan, takarékos, megbízható, olcsó!!! Mi kell ennél több??? Jah és emelett a turbodiesel nagyon dinamikus. Kis okossággal figyelemreméltó javulást lehet előidézni, ami azt jelenti h az átlag autónál jobban megy, és ráadásul nem kell visszaváltogatni, nem kell forgatni.... Alkatrész a többi autóhoz képest filléres tétel. Pl első lámpa 8-10k per darab, lökhárító 20k, talpas gömbfej 4k, olaj levegő üza szűrő1-1-1k és hasonló, a többi autóhoz képest nevetséges összegek.

Műszaki felépítése is eltér kicsit a többi autótól, ezért általában a szerelők szerint az autó a rossz , mert könnyebb ezt mondani, mint elismerni, h nem ehhez van szokva, nem sikerül megjavítani... Természetesen vannak lelkiismeretes szerelők, akik tényleg becsülettel javítják, őket kell felkeresni!!!

Én csak ajánlani tudom, nagyonnagyon elégedett vagyok vele! Amíg lehet hozzá alkatrészt kapni hozzá és amíg lehet jó bx et kapni biztos nem fogok más autóra váltani, esetleg ha sok pénzem lesz és nem fog számítani az anyagi oldal és választhatom a luxuskategóriát!

Még annyit h akiket vittem vele, vagy vezették mind pozitív meglepetésekkel szállt ki. A legjobban az teccett mikor a milliomos 17 éves srác csodálkozott h miért van az h ez 600k ba került és majdnem ugy gyorsul meg olyan kényelmes mint az ő 10 millás XC90 ük. Persze ez túlzás, de biztosan nem alaptalan.

Csomagtartó óriási, és letakarható a magnó!!!!!!

- jobb talpas gömbfej
- féltengely gumiharang
- szűrők, szíjak, olajak
- főtengelyszimmeringek
- generátor szénkefecsere
- hodraulika szivattyú

magam jabítom

Fenntartási költség (10) Évjárat 1992
Előző autója? bx Következő autója? xantia vagy bx
Verdikt (8.1/10)

Citroën Bx 1982