Autók » Chrysler » Stratus (1995-2001)

Stratus 2.5 lx

A család nagy kedvence

Mikor megvettem igazából nem tudtam mit veszek,de nekem nagyon bejött ,kényelmes jó autó full felszereltséggel és ebbe a korához mérten minden beletartozik felár nélkül.Ár érték arányban verhetetlen .Egy dolog hiányzott belőle a tolatóradar ami egy ekkora autóhoz azért kell, ezt pótoltam.A 2.5 motor elég erős 1500kg feletti autóhoz kell is a 164 le,az automata váltó is jól teszi a dolgát ,ha kell kézzel is kapcsolható .a hifi nagyon jól szól próbára betettem a cd-t egy mai ,,modern,, autóba finoman szólva szerényen szólt .A tükrök ablakok vezetőülés elektromosan állítható akárcsak a lámpák,ülésfűtés a két első ülésen van ,a bőr miatt elkel,hátul sem lenne hátrány .A tempomat hosszú uton nagyon előnyös,a helykínálat elől hátul nagyon nagy,csomagtartó szintén .Bár a nagy hátsó lökhárító miatt úgy kell szinte bemászni a csomagokért ha sáros , te is az leszel.A futómű jó minden úthibát elnyel a lágy rugózás,ettől kis sebességnél billegősnek tűnik az autó de nagyobb temponál ez nem érezhető,ez köszönhető szerintem a független felfüggesztésnek,és az alacsony súlypontnak,az autó majd 5 méter és alacsonyabb mint egy opel corza.A klíma még manuális de igen nagy teljesítménnyel bír hosszabb úton a ventilátort elég első fokozatban járatni így is 20 fok van az autóban ,ha rátekered megfagysz.A beltér tele van mindenféle meglepetéssel ,világító sminktükör ,pohártartók mindenütt,könyöklő tartórekeszek,a kormány állítható a tempomat kezelőszervei jól kézre állnak.Az ülés nekem kényelmes van oldaltartása vezettem már több mint hat órát és fáradság nélkül szálltam ki belőle.Összegzés képen jó vétel volt remélem még sokáig szolgál nekem és a családnak.
Eltelt 8 év még mindig megy, és még mindig szeretem !Azóta került bele egy fedélzeti , és egy bi-xenon szett megérdemli a ,,kicsike,, :)

- Csak örökölt hibáim voltak ,két kormányösszekötő gömbfej bontottat vettem. db 5000-ft .Balos kerékcsapágy 22 000-ft,egy fagydugónál folyt a vizem jav 5000ft és a motorvezérlő szintén vételkor már gyanus volt alapjáraton néha megállt,egyszer aztán végleg, jav 40 000-ft,apróbb javítások az előző tulaj nem volt egy műszaki zseni belső vil égői kiesve kapcsolóik is szétesve jav 20 perc kb ,gázbovden kiszőrősödött jav 20 perc 150-ft volt a bovden belső.Vétel után ezeket megcsináltam azóta semmi.

A kisebb hibákat magam csináltam ,amivel nem bírtam ÜST autóvillamosság VÁRDA

A vezérlő hibát az EMIL FREY-nél csinálták nagyon korrektek segítőkészek voltak időpontra mentem , kb 2 óra mulva egy azóta is tökéletesen működő autóval távoztam.

Fenntartási költség (8) Évjárat 1998
Előző autója? kadett 1.8 Következő autója? 300M