Autók » Chevrolet Korea » Tacuma (2004-2008)

Tacuma 1.6 elite

Igen, eszik. De teszek rá!

3 gyerekhez kerestünk autót, amihez igényeink klíma, nagy hely, és olcsó fenntartási költségek voltak. Jellemző, hogy előtte fél évig jártuk a használt és újautó szalonokat, de egyik se volt az az autó, amire azt mondtuk volna hogy legyen. Na de aztán egyik szombaton betévedtünk a chevrolethez. Egy próbakör után a nejem ugy szállt ki az autóból hogy mindegy hogyan, de csak ez az autó kell :-)! Némi vívódás után hitellel hétfőn már bele is vágtunk, de eddig nagyon nem bánjuk! Fogyasztás 9L körüli vegyes (de inkább hosszútávú) használattal. Van aki szerint sok, de szerintem ekkora helykinálat (utasnak, csomagnak) mellett szerintem teljesen jó. Hosszú távon is rendkívül kényelmes, csendes, jól felszerelt. Mindenkinek ajánlom aki szeret elöl-hátul nyújtott lábbal autózni!

2009 május, 3,5 év tapasztalata:
Fogyasztást még mindig nem bírom 9l alá szorítani, de nem is 80-90-es tempóval hajtom, meg a naponta kétszer 4 km-es ovodai-iskolai körút is biztos belejátszik.
Gondok nincsenek az autóval továbbra sem (kop-kop-kop), napi használatban van. Még mindig csendes, nagy, és 3 gyerekes autózáshoz elég dinamikus.
Valahol olvastam, hogy szerinte a klíma alulméretezett, de ez szerintem nem igaz, teljesen jó az is.
Tavaly októberben vettem lakókocsit, na majd azzal eldől idén nyáron hogy mit is tud valójában a takuma.

2009 - Lakókocsis nyár. 1 tonnás lakókocsi, 3 gyerek, több köbméter cucc. Ismét kellemesen csalódtam az autóban, 90-es tempóval megfelelően utaztuk be az országot. (a fogyasztás lakókocsizással ~12 liter)

2010 - juniusban gázszettet kapott a jármű (DT-GAS Verona II). Közel év távlatából már azt bánom, hogy nem előbb tettem bele. Fogyasztás gázból: 100-110-es tempóval 9 liter/100km; 130-140: 9.5 liter/100km.

NAGYON MEG VAGYOK VELE ELÉGEDVE, SZERINTEM SOHA NEM ADOM EL!!!

- bal hátsó lengéscsillapitó kopogott, garanciában kicserélték - - Hepehupás úton az ABS egyáltalán nem engedett fékezni. Vezérlés frissítés kellett neki -azóta jó-, de kicsit ijesztő volt...

Fehérvár autóház

Fenntartási költség (10) Évjárat 2005
Előző autója? orion Következő autója? tacuma - lenne, ha nem álltak volna le a gyártásával
Verdikt (7.7/10)

Chevrolet Korea Tacuma 2004 (2004 - 2007)