Autók » BMW » 7 (2008)

7 730d

Szép és jó autó lehetne...

Amikor megláttam azonnal beleszerettem. Külső forma + belső tér szerintem nagyon szép lett. Az ülései kifogástalanok, többször megtettünk vele 1000-1200 km-t egyszerre és pihenten szálltunk ki belőle. Eddig kb 30 autóm volt, de messze ennek voltak a legjobb ülései (elöl). Végre megtaláltam azt az autót amit évekig megtartok, gondoltam... Az autó elég jól felszerelt, csak az oldalkamerák hiányoztak belőle. Sajnos az enyém az elsők közül való volt, és elég sokszor kellett visszahívási akcióra járni Lásd (hibalista).(Szinte ugyanazok a hibák mint előtte az X6-on) Ami rémisztő az az hogyha ezek a hibák garancia időn túl jönnek ki, akkor milliókat kellett volna fizetni. Ezek a dolgok elvették a kedvemet a márkától is. Ezért a garanciaidőn belül megváltam tőle. Egyébként szerethető autó, a méreteit szokni kell, nem igazán belvárosi autó. A mélygarázsokba épp hogy elfér.
A 3000-es diesel motor eleinte elégnek tűnt, de amikor mentem az ismerősöm 120d-ével szomorú lettem, majdnem ugyanolyan dinamikus, persze sokkal könnyebb. Szóval szerintem erősebb motorral kell venni. Szerencsére van mellette több autóm is, így nem kellett taxiznom amikor napokig állt a szervízben.

- Ülés fűtés/hűtés, motorvezérlő elektronika, vízpumpa, turbócső, aktív kormány, stb, minden garanciában cserélve.

Budapest Motors

Fenntartási költség (2) Évjárat 2008