Autók » BMW » 5 (F10) (2010)

5 (F10) 520d

kényelmes luxuslimuzin

Múlt héten vettem át az új 520d-t, talán elsők között a régióban.
Az autót a pozsonyi márkakereskedésben vettem, mivel szlovákiai cégautó lett, ott ugyanis nem csak regadó nincs, de idén már a személyautók ÁFA-ja is visszaigényelhető (így csak 36 ezer euróba került) , és nincs cégautóadó, luxusadó, de teljesítményadó sem, ráadásul a cég a szervíz és az üzemanyag ÁFA-ját is visszakapja, szgk-nál is.

Előtte egy e90-es 320d-m volt, bár mindekettő bmw, mégis hatalmas különbség van a két autó között!

Először is a 3-as sokkal sportosabb, míg az új 5-ös inkább egy nagy, kényelmes luxuslimuzin.
A 3-asnak jobb volt az útfekvése, a rúgózási kényelem terén viszont sokkal jobb az 5-ös, bár ebben annak is szerepe van, hogy ezen már nincs defektűrő abroncs. Ez utóbbiról mindenkit lebeszélek, a magyar utakon vesekőrázó lesz tőle az autó!

A 3-ashoz képest teljesen más a kezelés is, ott hagyományos gombok voltak, ebben pedig képernyő és menűrendszer van.
A régi sem volt rossz,de szerintem az új sokkal praktikusabb, különösen a rádió szuper, nem kell programozni a csatornákat, kilistázza az adott helyen fogható adót és csak rá kell klikkelni és már hallgathatjuk is.

Az új 184 lovas, 380 nm-es kétezres dízel ereje több ,mint elég, egy füttyentés alatt meg lehet előzni a kamionokat, a 3 ezresnek csak akkor van értelme, ha rendszeresen 200 felett akarunk autózni (pl. német autópályán), ott már kezd kicsit erőtlenné válni a kétezres.

A dízelt mindenképp automata váltóval vegyük, a 3-as kéziváltós dízel volt, amit a kis fordulatszám-tartomány miatt elég munkás volt vezetni, egy előzésnél 2-3 váltásra is szükség volt. Az automata viszont szuper, főleg városban és előzésnél!

A fogyasztás hosszú utakon, nem nagyon hajtva ,bejáratósan 6,8-ra jött ki, autópályán 180-nál kb 7,5 , városban , rövid utakra, hideg motorral 10-11 liter gázolaj.

Bár nem látszik rajta, óriási az autó, a parkolás nem kis feladat vele. Ha valaki főleg egyedül jár, annak érdemesebb 3-ast venni, az egy nagyon agilis, ügyes kis járgány.

- Egyelőre semmi, ezt gyorsan lekopogom :-)

Fenntartási költség (8) Évjárat 2010
Megbízhatóság (10) Vezetett km 2000
Előző autója? 320d Következő autója?
Verdikt (9.1/10)

BMW 5 2010 (2010)