Autók » BMW » 5 (2003-2010)

5 525D 2006

Maffiafeketébe öltözött feketepárduc

Ismerős autókereskedő barátjától került hozzánk 1 évesen ( 49 e km nem semmi!!!) Hibája annyi volt, h a hátsó lökhárító sarkát a kipufogónál 1 kutya megrágta 1 parkolóban :) (éhes lehetet), de mire átvettük rendesen addigra megcsinálták, úgy, h nem is látszik semmi. Kivülről nagyon szép feketén (bár ezt sztem mindenki tudja, igaz szubjektív) Belül full fekete, ez nyáron nem előnyös, mert nem lehet napon hagyni 2 percig, mert nem lehet beszállni, szétéget. Vezetni q*va jó érzés, nagyon stabil, a rossz utakat úgy nyeli el, hogy nem is érzed. Ez a 177 LE és a 400 Nm arra jó és bőven elég amit Mo.-n kitucc használni. 150 felett is képes belepaszírozni az ülésbe. Városban meg a forgalmasabb főutakon elég ha van 1 kicsi hely már lehet is előzni. Az automata válltó visszadob 1et és elindul beleránt az ülésbe, ez az érzés legeslegjobban 2es ből visszadob 1esbe akkor úgy kilő a kocsi h a kormányba is alig tudok kapaszkodni. (nagy nagy élmény) De úgyebár +is kell állni, a fékei teszik amit tenni kell, harapnak veszetül (ennyi) Volt hátsó fékbetét csere, mert jelezte a "computer" de utána nem érzékelte h volt csere azért még utána is mondogatta:( aztán valahogyan kiütötték belőle. A kanyar kővető lámpák igazából nem érzékelhetők menetközben hosszú kanyaroknál, igazából akkor fog feltűni mikor ugyan azon a helyen mész 1 másik autóval amiben nincs követő. Menetstabilizátort azt végkép nem lehet érzékelni, talán akkor ha nem lenne benne. A fogyasztása a computer szerint 9,5 l vegyesen. De szerintem 9nél nincs több. Városban ha odafigyel az ember a gyorsításra és arra h ha piros van akkor el a gázról akkor 10 alá lehet vinni, országuton 6-8 között van. Sztem össz fogyasztás korrekt. Amíg nem melegszik be a motor addig kicsit lomha + többet is fogyaszt, ezért jó lassan kell adni a gázt az első 6-7 km-en. Tehát a sarki boltba és pedikűröshöz nagyon nem ajánlott használni, inkább bicikli (környezetvédelem). A belsejében az nem teccik, h mivel nem full-extrás ezért, 1-2 gomb helyén csak a műanyag "gombhely" van ez kicsit kiüt, de meg lehet szokni. Hátul bőven van hely. Esőben az ablaktörlőt eddig nem tudtam beállítani, h ne a lassú legyen és ne a közepes sebesség, mindent megpróbáltam(lehet h én vagyok a ostoba), ezért szoktam az automata törlőt használni, igaz ez még sokkal 1xűbb is. A 2 ülés közötti tároló üreg, véleméynem szerint elég "hülyén" van megcsinálva. Van az első kinyitó azt abban is van 1 kis tároló aztán az alatt is. Ami nem teccik belül az az olvasó lámpák kialakítása, tök jól kialakítva minden aztán a belsőtéri lámpák "elcseszve", mintha határidő vége közeledtével gyorsan odavágtak valamit. Ami nagyon nem teccik az autóban az a kézifék, mintha ott se lenne, nem fog semmit, ne nagyon álljunk vele domboldalon. A másik mit nem tudtam vele használni az a dvd olvasó, a sima zene cd-t olvassa de a dvd-nél nem lehet semmire se kattinta h olvassa. Ülésfűtés nagyon állat. A motor hangja nem az a "szokásos" dizeles, hanem sportos dizel, ami jó.
Összeségében nagyon jó autó, csak ajánlani tudom, bár a fekete színben, minden kosz meglátszik rajta.

- -

Fenntartási költség (4) Évjárat 2006