Autók » BMW » 5 (1995-2003)

5 520i

Kiváló minőség, hálás konstrukció!!!

Nekem ez már a második e39 520asom, és a 3. bmw-m (első szerelem 94-es 316os e36 volt +++++). Ezelött volt egy 96os digitklima, riasztó, 4el. ablak...nem tul felszerelt ezüstmetál 520asom, de annyira egyben volt, csak ki kellett pucolni és tényleg mint az új! Aztán eladtam munkahelyi gondok és saját eszetlenségem miatt egy haveromnak, ugyhogy rendszeresen tudok az autorol mindent. Az eladást követően rájöttem h nem lehet autó nélkül/vagy nem érdemes élni. Kerestem, márkától, tipustól függetlenül, használtak közt 2M ft érték körül. Mindent összevetve ugyanoda jukadtam ki, hogy nekem a legmegfelelöbb választás az 520as BMW, tehát vettem egy 97-est, jobb felszereltséggel, de lelakottabb állapotban kevésbé szerető gazditól. Ebben az autóban már van tempomat, multikormány, telefon, 2 el. ablak, utolagos riasztó, cd és 6 lemezes cd tár, kétszínü, szürke-fekete kárpitozás,dupla digit klíma, multikulcs, meg a többi szokásos... Én 239ezer km-el vettem, míg az elöttelévőt 120ezerrel és 150e-vel adtam el. A korábbi 520asom sokkal megkiméltebb és kevesebb km-es autó volt, kevesebb extrával mégis mindig volt valami ami szorakozott benn. pl. pár dolog: fékbetét, pollensz., termosztát, motor jeladók, vízpumpa, digit klímában valami hő és ventilátor sebbesség érzékelő 22500Ft-os hiba, hátsó csomagtér zár, égők (csak helyzetjelző), ezek közül a hibák közül egy része nálam másik része az új tulajnál jött elö. A termosztát és vizpumpa 2szer is, a motorjeladok is többször... de mint kiderült ennek oka az volt h nagyteljesítményű erősítő és mélyláda megzavarta a motorvezérlő elektronikát, szerencsére az nem ment tönkre. A mostaniban elöforduló hibákat leírtam az "ezek romlottak el rajta" résznél. Amugy van a családban egy 525 tds is, én inkább benzinezek, azon több a hibajelenség és mind drágább. Ezt az autót is kihozom normális használattal vegyesbe (30%város 70% országut) 8 literből. De volt h 80al mentem hosszabb szakaszon 6,4 litert evett, és volt h csak város 235ös gumikkal, klímával közel 11litert. A benne lévő elektromos dolgok nagyon precízek, minden pontos és 10 évesen is jól működik. Én vigyázok rá, rendben tartom, és szeretem az autómat. Ha most választás elé kerülnék ismét autóvásárlás ügyében nehéz dolgom lenne. igazából 2,5M forint körülit kellene keresnem, hitelt sem akarok magamnak, és újautópárti sem vagyok. Bármilyen auto is lesz a következő, ha csak 1-2 éves is, ebben az árban jobban felszerelt, kényelmesebb, BIZTONSÁGOSABB biztos nem lesz. Ami most szóba jöhetne az talán a citroen c4 1,6 HDI, mert 2-3 évesen nagyon jól felszereltet elég olcsón lehet venni (biztos nem véletlen) de tetszik is. Szeretnék 2-3 éves bmw-t max 60-70ezer km-el 20-as dizel motorral (pl: 120d, 320d (e90)) de ahhoz min 5misi kell vagy hitel... Ha lecserélem is csak a 10 mostmár 11év miatt, de rosszat nem tudok mondani róla. Nem véletlenül voltak újonnan 10millio felett ezek az autók, minőségnek ára van!

- Benzinszűrő (240000km-ig gyári volt benne!!!!!! 2800Ft volt)
- Ablakmosó motor (Fagykár miatt :-s bontott 4000Ft volt)
- Katalizátor 245e kmnél csere (univerzális 25ezer ft)
- néhány égő (helyzetjelző meg hátul a 10wos)

Divinyi BMW Gyenesdiás

Divinyi Jozsef