Autók » BMW » 5 (1995-2003)

5 540iA

Egy igazi sportlimuzin

Aki egy igazi dögös nagy ágyút akar BMW-be, nem fog csalódni. Ezután már csak az M5-ös van, ahogy az egyik kereskedő jellemezte - uram, ez már félig verseny autó - egy biztos, 286 LE új dimenziókat mutat meg az autózás élményéből, pláne ha BMW. Tények, aki egy ilyen korú autót, ebbe a kategóriába beakar vállalni, nézze meg alaposan. Sok a szétdöntött, többször tört példány, de azért ki lehet fogni jó darabot, pláne külföldön. Ha hazai vétel lenne, irány egy tuti szervíz átvizsgálás és minden kiderül. Nekem úgy érzem, és tapasztalom ,hogy szerencsém volt. Vásárlás után kapott egy váltó olaj+szűrő cserét, lévén automata, két szíj csere, meg a V8-asok szokásos szelep dekli tömítés cseréjét. Motor olaj, fékek tutik voltak, korrekt volt az előző tulaj, majd cserélem a kellő időben. Az autó fullextrás, tehát kényelemről, minőségről nem írok mert ezek egyértelmű dolgok, csak dicsérni lehet. Ami gondolom sokakat érdekel az a fogyasztás. Egy biztos, 10 liter alá gyakorlatilag nem lehet menni vele, ez azt jelenti, hogy max 125-130-ig nyomjuk a pedált országúton. Szerény "emberkedéssel", 12-12,5 liter, ha meg sok a 180 + fölötte, simán 14-15 liter. Városi fogyasztásról nem tudok igazán nyilatkozni, kb. 12-14 lityi. Egy biztos, aki napi munkábajárós autónak is gondolja az számolja ki 12 literrel, és mindjárt tudja, hogy mi a helyzet. Persze megjegyzem aki egy 540-et hosszú távon bevállal az vagy elvetemült márka hívő, vagy szereti a jót és van rá pénze. Automata a gép, ezáltal egy kicsit "gondolkodósnak" tünik ha odalép az ember, de át kell rakni sport fokozatba a váltót és megindúl mint a veszedelem. Ha haza ér az ember vele szinte sajnálja, hogy vége lett az autózásnak. Mondhatni csak két "baja van", az egyik, ha ajánlottat hoz a postás, a másik, innen csak fölfelé vagy egy ugyan ilyen autóba lehet beülni. Az biztos, hogy a "napi" autó reklámok 90%-a nem sok "izgalmat" hoz az autós tudatomba.

- Nem romlott el rajta semmi.

NT Autó

Fenntartási költség (5) Évjárat 1996
Előző autója? 316i Következő autója? Egyenlőre nem adom el. Később is 540 v. az új 550-es
Verdikt (7.8/10)

BMW 5 1995