Autók » BMW » 5 (1988-1997)

5 525iA Touring

Öreg, de nagyon tud még

Csere útján került hozzám a jószág,meglehetősen csühös állapotban, kb 850.000,- Ft értékben.(azóta is olyan sajnos, de sajnálom rá pénzt). Kiváló autó. A fogyasztása miatt nem nagyon járok vele a városban, autópályán azonban ez igen baráti, 140-150 körül 9.5-10l-rel eljár ( pesten 14-től a csillagos ég) Az elektromos cuccok, pl tempomat hajlamosak bedögleni, a fedélzeti computer pedig hansjürgenül fals üzeneteket küldözget(féklámpa nem világít pl), de amúgy semmi baja sincs, motorikusan pedig tökéletes. Keveset használom, bár tavaly egy 2.200 km-es balkáni túrát is hibátlanul teljesített, egy ötös BMW-től elvárható teljesítménnyel, folyamatos 160-as utazóval hegyen-völgyön. A futásteljesítményéhez mérten (a megadott 210.000 persze csak a nemtom hanyadik pörgetéssel ezelőtti állapot lehet) tökéletes, kényelmes, gyors lom. Szeretem, na.

- vételkor vettem 4 új felnit, gumival, futómű rendbetétele, meg a vizsgáztatáshoz szükséges kopó cuccok, összességében (vizgával, zöldkártyával) kb 200 e Ft. Mivel keveset haszálom és csillaggarázsban van, új akksi 20 pénzért.

Sufni meister, néha jó, néha nem. Néha lehúz, néha nem. Átlagban nem rossz.

Fenntartási költség (2) Évjárat 1996
Megbízhatóság (8) Vezetett km 12000
Előző autója? Bravo 1.6 SX Következő autója? Jaguar Xtype, vagy régi Saab Cabrio. De asszem inkább marad ez
Verdikt (5.6/10)

BMW 5 1988 (1992 - 1995)