Autók » BMW » 5 (1972-1981)

5 528i e12

Az ARANY

Ma is megvan az autó, nem adnám el semmi pénzért!!!Érzelmi szálak is kötnek hozzá, mert a mamám is segített hogy meg tudjam venni.Az elején az tetszett meg benne, hogy milyen GYÁRI állapotban van, miután többet használtam, rájöttem hogy ennek az autónak kisugárzása van.Az illata fantasztikus, (hozzáértőnek) és körüllengi vmi régi arisztokratikus jelleg(ez most kicsit nagyképü volt, de értsetek meg).Volt nekem ujabb BMW-m is, (meg még lesz is) de amit szoktam AZ ARANYrÓl mondani, ez az autó irigység nélküli elismerést hoz nekem.1998ban vettem sokat dolgoztunk rajta, átfestettük spoiler felni stb.2002ben dögöske bömöske díjat nyert 1 találkozón, azóta még egypárat. Mostanában már inkább csak nyáron használom, kimélgetem, de néha mikor odalépek komolyabban még énis meglepődőm, mi lakozik ebben az autóban.184le...abból a régi fajtából:-))) Gondom nagyon kevés volt vele, a fenntartása mondjuk nem olcsó de az élmény megéri.Az öreg példányokra fokozottan igaz, hogy ha megkímélt, akkor nem lesz vele gondod.
2008.07.27 Most már 2 éve csak ritkán használom, ideiglenesen kivontam a forg.ból, de azért min havonta egyszer megyek vele. Jövőre szeretném OT vizsgára vinni. Felpolíroztattam a felniket, vadiúj gumikat vettem, ki lesz cserélve az összes olaj, lekrómoztattam több alkatrészt a motortérben. Kipufogót kell még lecserélnem.Sok keresgélés után kaptam hozzá 40/40es ültetőrugókat, és sikerült vennem egy M5 hátsószoknyát is.
2009 08 16. Megvolt a műszaki, minden okés , magam sem gondoltam volna, hogy futómű, fékek, lengéscsillapítók így cirka 3év állás után is kitünőek.Az új kipufogóval, javított fékkel, 98as benzinnel, és ólompótlóval, annyira megváltozott az autó futása, teljesítménye, amit nem vártam tőle. Levettem az ajtókárpítokat, és raktam fóliát az ajtó belső részére, a lemálott gyári helyett. A szélzaj teljesen elmúlt, sokkal csendesebb lett az autó.
2012. 11. 18.
Az e32 gyári felnijét kipolíroztam, és fehér falu gumit tettem rá. Azt hiszem, telitalálat volt!Még eyg műszaki lement gond nélkül. Kisebb hibák(generátor 3500ft) voltak, de semmi komoly.Sajnos jövőre megint lesz egy kis kényszerszünet, ugyanis 2 autót nem tudunk fenntartani, még ha nem is kerül sokba az fenntartás.(kötelező 18000/év, súlyadó 14000ft/év) Idén emiatt is amikor lehetett, mentünk vele. A gyerekek is imádják, élmény nekik, ha ezzel megyünk.Kicsit szívárog az olaj a hengerfejnél,tömítéscsere lesz, és a szelepszárszimeringeket is kicseréljük a téli szünet alatt.Felújítom az elsőféket, és kicseréljük a belsőkárpitokat egyszínű kékre.Most már garázsban vészeli át a kényszerpihenőt, de azért havi egyszer megjáratom egy karikát:-)))
Még mindig megérint ha megyek vele...Csináltunk egy honlapot, ha gondolod látogass el oda. szabibmw.s5.com

- Benzinszivattyu 7000ft generátorfelujítás 15000ft, Komplett kipufogó rendszer 50000ft, fékfelújítás 10000ft, első futómű lengőkar szilentel 35000ft, gyújtásrotor 6500ft.

Venczel Antal Szfvár Palotai ut 125.

Csordás János Szfvár vokkal szemben.

Fenntartási költség (6) Évjárat 1979
Teljesítmény (10) Km vásárláskor 200000