Autók » BMW » 3 (1998-2005)

3 320 D Touring

Bajor kisputtonyos

Világ életemben BMW kedvelő voltam.A 320 D-m pedig csak jobban mélyítette elhivatottságomat a márka iránt.
A családban volt már Mercedes C osztály,Volkswagen Passat PDTDI ,több Chrysler Grand Voyager és egy Audi A6 2.4 Quattro Tiptronic is, és egyértelműen állíthatom hogy az én kisi Bömösöm bármelyiknél sokkal jobb autó.Még az A6-osnál is!!!
Az azért sokat elárul egy gépsárkányról hogy 242000 km után is minden illesztés tökéletes,sehol nem zörög,nem kopog,nem nyikorog,és lemosva,kitakarítva még mindig egy újszerű autó érzését kelti.Nagyon szeretem, mert nincs miért ne szeretnem.
Az,hogy szervízigényes,pedig nem hiba,hanem tény.Ezeket a csodálatos bajor műszereket szülőhazájuk tökéletes útjaira tervezték,vagy legalább is Európa boldogabbik felére.Természetes hogy kis hazánk kevésbé makulátlan burkolatain egy kicsit jobban kopik.Aki ezt elfogadja,az tudja igazán szeretni a BMW-jét.
De azért jöjjön egy kis feketeleves is!
Amikor az ékszítárcsa leszakadt remek paripán olyat tett,amit a legkevésbé sem vártam tőle-SE ELŐRE,SE HÁTRA.Bosszúságomat csak tetőzte hogy a 30 C feletti időben nem én voltam az egyetlen aki így járt.Például amikor felhívtam egy szintén 320 D tulajdonos barátomat hogy elmeséljem hogy jártam ő azzal kezdte hogy leszakadt az főtengelyékszíjtárcsája.Két hetet kellett volna várnom az alkatrészre.De végül is lett másnapra.(nem a szakszervízeknek köszönhetően)
A másik kis fekete pont a BMW-m bizonyítványában az hogy a nagyszüleim alapjáraton is mérges-varrógép hangú VW Passat 130 lovas dízelje sokkal jobban megy????!!!De sebaj!Azért az igazi BMW szíve soros és hat hengeres,még ha dízel is.
Összegezve,nagyon jó autók a BMW-k,és ez igaz a 320 D Touringra is.Nincs sok hibája,szép,kellemes a hangja,és hihetetlen jól össze van rakva!!!Mi sem bizonyítja ezt jobban,mint hogy nem túl tág ismeretségi körömben 5 db E46 320 D van.
Mindenkinek csak ajánlom,de azért a szervízzel számolni kell!

- -légtömegmérő-hiába adtam gázt a motor csak bőgött(kb.145000 km-nél)
- -hátsó katalizátor-220000 km felett eltömődött,nem meglepő
- -futőmű szilentek(rendszeresen)-cserélni kell és kész(25-35000 km-t bír,bár sokat járok vidéken rosszabb utakon)
- -Business rádió-érintkezés(kb.125000 km-azóta a második rádió bajlódik néha)
- -Xenon-bevillanás(kb.180000 km)
- -főtengelyékszíjtárcsa-elfáradt és leszakadt a nagy melegben,de ott is hagyott(kb.175000 km)-na ekkor egy kicsit megharagudtam rá

először Wallis Váci Út-ELÉGTELEN
aztán Rack Budaörs-éppen hogy Elégséges
végül Wallis Bécsi Út-JÓ(miért nem ilyen a többi is)
a kötelezőkre pedig Nyíri Dízel Budenz Út-JELES-elfogadható árak,normális személyzet,gyorsaság,rendkívül ügyfélbarát
-de sajnos szervízítéletemet a szakszervízek (kivétel persze a Bécsi Út) nagyon lehúzza , de higgyétek el okkal

-a Bécsi Úton az idősebb műszaki szaki , és a magas fiatal srác nagyon ügyesek , a Budenz Úton pedig mindeggyik normális
-a Rack-nál pedig minősíthetetlen ezért osztályzatot csak a pozitívokra adok

Fenntartási költség (7) Évjárat 2001
Előző autója? C 180 Következő autója? BMW 525/530 D Touring
Verdikt (6.7/10)

BMW 3 (E46) 1998 (2005 - 2005)