Autók » BMW » 02 (1966-1977)

02 1502

Sportos bajor fürdőkád

A 90-es évek autódömpingjével érkezett Svájcból, itthon új fényezést kapott (gyári színt) majd két gazdi következett előttem. BMW fanatikus ember tartotta előttem leponyvázva garázsban édesapja számára.
Alapkivitel, semmidíszléc a fürdőkádvonalon, alacsony kompresszió, 75 ló és rövid difi... De cserébe nagyon inka (élénk narancs), nagyon-nagyon kult, nagyon időutazás és nagyon FreudeamFahren... E21-es Alpina felniken nyáron, és gyári méretű ballonokon télen.
Igazi BMW, alattomos hátsó futóművel (imádtam), precíz kormánnyal, nyomatékos motorral és finom váltóval.
Sötét ponjai: a korrozió és a fogyasztása. A homlokfal sarkai, a küszöbök eleje és a hátsó kerékjárati dobok a legérzékenyebbek. A másik pedig az olcsó Solex karbi; toltam neki, gyakran lapjával, full város-rövid távokon: 11,5-12,5 liter. Télen-nyáron csapattam vele, IMÁDTAM!... Pedálok a padlóból nőnek (kuplung + fék) mint a Bogárnál, de itt jól működik! Az autó 75 lóerejével ellentétben mindig ugrani készül, érzed rajta a 60-70 évek rallye-fílingjét, ami azonnal magával ragad!
A csajok imádták, barátaim meg nem álltak szóba velem...
Majd jött a lakásvásárlás, s elváltak útjaink (jó kezekbe került a kicsi bajor).

- Olajnyomásgomba, 2. és 3. fokozat szinkrongyűrűi a váltóban, kvarcóra a műszerfalban.

Magam bütyköltem amit tudtam. Segítséggel váltó szét-össze otthon. Egyszerű szerelni, van alkatrész, ragyogó klubháttér. Amúgy rendkívűl strapabíró gépsárkány.

Fenntartási költség (6) Évjárat 1976
Teljesítmény (6) Km vásárláskor 200000
Előző autója? 240D 3.0 Következő autója? MB W123 300 TDT
Verdikt (6.9/10)

BMW 02 1966 (1975 - 1975)