Autók » Audi » TT (1998)

TT 1.8T

Társ az úton!

Az autót 2014 májusában vettem közel 110 000km-rel. Sokáig kerestem az autók között mire rátaláltam, eredetileg BMW 1er,3er Audi A3,A4 volt a terv. Egyik szombati napon megláttam a mobile.de-n habárnem kerestem ilyen típust elmentem megnézni egyből. Az autó jó állapotban volt, azonnal tudtam ,hogy kell nekem. Le is beszéltem a kereskedővel ,hogy jövőhéten elhozom. Papírmunka viszonylag gyorsan ment, Csütörtökön már a nevem volt az autó(180LE 1.8T20V).

Az első kilométerek nyugodtan teltek, kényelmes (egy Sport autóhoz képest) ülések, feszes futómű. Az autó kapott egyből egy kisebb szervíz: friss olaj,új szűrők. 1-2 hónap után elkezdte a műszerfal a jól ismert TT-s betegség jeleit produkálni. Kerestem egy Műszerfal specialistát, 2 nap alatt el is készült a javítással. Plusz az autó kapott egy új Akksit is.

Ezután csak a kötelező szervízek voltak minden 20.000.-ik Km után. 3 év alatt belekerült közel 100.000 km, 80% autópálya. Átlagban 7,5-9L között fogyaszt nyugodt tempóban(150-170km/h) persze 200km/h fölött már megjön az étvagya. Voltam vele a Hungaroringen,Hockenheimringen is. Jól viselte egyedül a gumi és a fékek bánták ;)

Az autó 200.000km-nél megkapta a nagy szervízt: új gyertyák, vezerműszíj, stb. Remélem még sokáig hűtársam marad, mindig megkapta a maximális törődést és ezt meg is hálálta. Abszolut megérte, újra megvenném elégedett vagyok vele.

- -Műszerfal (TT betegség) ~500€ - -Thermosztát ~20€ - -Akkumulátor ~100€ - -Kipufogótartó elemek ~25€ - -Új fékszett komplett ~300€

Németországban egy magánszerelőhőz. Hozzá hordunk évek óta minden saját és céges autót is.

Fenntartási költség (7) Évjárat 2000
Előző autója? ForTwo Cabrio '07 71PS Következő autója? A5 3.0TFSI
Verdikt (8.4/10)

Audi TT 1998 (1998 - 2006)