Autók » Audi » A8 (2002-2009)

A8 S8 5.2 QUATTRO

A MINDENEM

A MINDENEM

Remegő lábakkal, büszkén, de félve ültem be amikor végre elhozhattam a szalonból a gőzparipámat! Nagyon vártam már ezt a pillanatot!
Rálépek a gázra, fülem bedugul, a kifogástalan Bang&Olufsen hifitől ami magában csaknem két millió forinba kerül . Az 5,2 literes 450 LE , 540 Nm + kerámia féktárcsák+ titán kerekek ( gyárilag feltunnnningolva plusssszba:-)) Lamborghini Gallardo motorban ott dübörög a 10 henger.A légrugózás, állítható futómű,kanyarkövető bi-xenon,szellőztethető és masszírozó korlátlanul variálható duplabőr ülések, adaptív távolságkövető tempomat..minden létező extrával fel van szerelve a luxuslimuzin.Luxus versenyautó bődületes erővel. 300 km/h-s végsebességgel dicsekszik, 280 km/h már sikerült, az én gepárdom nincs gyárilag leszabályozva, de nem ez a cél!!!Ezzel az autóval nem nagy művészet a 250 km/h-t elérni és még onnan is húz!:-)Hihetetlen, IMÁDOM! A triptonic váltó S-fokozatban gyilkos, de én élvezem, egy nehéz nap után beülök , ilyenkor megszűnik létezni a külvilág: A dupla falú üvegek lezárják a külső zajokat, masszírozó funkció be, hifi maximumra ( már a barátnőm is tudja, ha ez bekövetkezik sikerült felhúznia, de itt lenyugszom:-))!!!
A hifi egyébként alkalmazkodik a gyorsításra, klíma bekapcsolásra is.
A klíma kifogástalan 4 zónás, ülésfűtés hátul is van, az ülések hátul is memóriásak, elektromosan állíthaóak..Minden elektromos funkció működik még akkor is, ha levettük a gyújtást, kulcsot kihúztuk. Az autó ujjlenyomatot is olvas, azzal is elindul kulcs nélkül. Egyébként 4 ujjlenyomathoz tartozó adatot képes tárolni.A belső világítás is maximálisan tökéletes, az egész autót belülről körbefogja.A kormányon lévő fülek könnyen kezelhetőek,minden igényt kielégítenek, bár elsőre gondot jelenthetnek.
az MMI szórakoztató központja nagyméretű, színes kijelzős.Itt követhetjük nyomon a hifi-t, Tv-t, navigációs rendszert.Segédvonalak és színes kamera jelzi a megfelelő parkolási helyzetet, a tükrök is parkolási pozicióba állnak, a rendszerkormányzásban is tippeket ad.
Ami a negatívumokat illeti :
-EGYRE JOBBAN IMÁDJA A BARÁTNŐM IS, NŐ LÉTÉRE ISZONYATOSAN JÓL VEZET,ami az én kilátásaimat illeti egyre kevesebbet fogom vezetni:-)))))))
-Igaz 100 literes tankja van, de ami nekem eddig legtöbb sikerült a megtett táv,300-350 kilométer volt .
-A gumik iszonyatos drágák, de meg is kell tudni velük állni!
-Átlagfogyasztás 20 liter, a drága a 98-ast szereti!
Bár aki egy ilyen autót meg tud venni ezek nem jelenthetnek gondot! Egyszer élünk!:-)))
-A parkolás néha nehézséget jelent a városban, és persze az , hogy hol merjem otthagyni!

És a legfontosabb, ellenfél nem nagyon van, sőt!!!

- semmi !!!

még nem volt esedékes, de Pozsonyba fogom.

Fenntartási költség (2) Évjárat 2008
Megbízhatóság (10) Vezetett km 12000
Előző autója? S6 Következő autója? majd ha lesznek gyerekek eldől
Verdikt (7.2/10)

Audi A8 2002 (2003 - 2007)