Autók » Audi » A6 (2004-2010)

A6 3.2 quattro

A köztes megoldás

Miután fiatalkoromban huzamosabb ideig Németoszágban éltem, erős volt bennem a márkával kapcsolatos, nyolcvanas évekbeli megállapítás, miszerint az Audi a melósok Mercedese.

Tudvalevő, hogy azóta az ingolstadtiak hatalmasat fejlődtek, az autó imidzse és a presztizs értéke nagyon közelkerült a másik két német nobel márkához. Mert, ugye Mercedes, BMW, Audi, szünet, és utána a többiek...

Nem terveztem semmilyen ismerkedést, de miután az élet úgy hozta, egy lehetőség kinálkozott és megtaláltuk egymást. Egy türkizkék kombival. El is kezdtünk járni és nagyon kellemesen csalódtam.
Erős a motorja, kifejezettem jó a futóműve, a quattro-hajtása zseniális, ezen felül fiatalos, dinamikus és a külső-belső dizájn is nagyon tetszett.
Fogyasztása huzamosabb, nagy tempónál, 200felett is korrekt, max 13l.
A kombi hátsó része gyönyörű, nagyon szépen, arányosan lekerekített forma, lámpái orientálisan vágottak.
A hangja pedig, az kifejezetten gyönyörűen szól! Úgyhogy szerencsére minden összejött.
Látszólag. Mert, mi igaz szépen éltünk, sok helyre eljutottunk, de nem lett szerelem. Jó volt, szép volt, sőt nagyon is, de valamiért nem lett az az érzésem, amiért lángolni, élvezni, függeni (igaz, csalódni sem!) leszek képes. Ilyen értékű autónál nekem kell az a valami, az a picike többlet, ami a másik kettő, nagy márkának megvan.
Úgyhogy, bátran ajánlom mindenkinek, aki biztosra megy és elviseli a köztesmegoldást. Csalódni nem fognak.

- Semmi! Az olajat és a fékbetéteket kellett csak cseréltetnem.

Porsche Hung. BP. Fáy utca.

Fenntartási költség (6) Évjárat 2006
Előző autója? C320 4matic Következő autója? MB E320cdi