Autók » Audi » A6 (1997-2004)

A6 Avant 2.8 V6 30V Quattro

Nem az, aminek látszik

Egy tökéletes családi autó a szó kalsszikus értelmében, ellenben a mai darabokkal amiket csak annak csúfolnak csak mert van egy nagy csomagtartó a seggükre biggyesztve. Ez maximális kényelemben kivisz a világból üljél bárhol. Futőműve nagyon kényelmes de mégis eléggé feszes. Néhányan meglepődtek már mennyire stabil is lehet egy ekkora verda. A motor teljesítményére nem lehet panasz, bár nem igazán érezni benne sem a sebességet sem pedig a gyorsulást(csak a kilométeróra szalad rendületlenül felfelé. Nem régóta van nállam (4hónapja) de eddig imádom. Fogyasztása meglepő! Eleinte "szépen" közlekedtem vele ami nem azt jelenti hogy nem próbálgattam mit is tud. Átl.: 10L. Mostanában viszont egyre többet hajtom szegényt, de még így is 12l alatt marad a fogyasztás. Pedig autópályán is simán viszi az 5 felnőtt embert tartósan 180-200- zal. (többel nem nagyon lehet közlekedni a magyar pályákon mert nem ismerik a hazai sofőrök előzés közben a tükör használatát. Fantasztikus mire képes az összkerék hajtás. Teljesen mindegy hogy száraz úton vagy nedvesen akár szakadó esőben kölekedsz... észre sem veszed. Sokan mondták hogy ezek a motorok eszik az olajat, de nekem eddig ez még nem tűnt fel, pedig rendszeresen nellenőrzöm. Olajcsere óta már beleraktam 9000km-t de még az olajpálcán nem látszik fogyás.

- Eddig semmi.

Fenntartási költség (7) Évjárat 1999
Előző autója? Következő autója? RS6/A8
Verdikt (7.9/10)

Audi A6 1997 (1997 - 2004)