Autók » Audi » A6 (1997-2004)

A6 2.8 Quattro Tiptronic

Enyém... drágaszágom...

Szándékosan vettem benzines, a 2.5 Tdi akkor még nem számított nagy durranásnak. (tény hogy a fogyasztás miatt jobban jártam volna) Semmi sem szól olyan szépen, mint egy V6-os, szokták mondani. Hát van is benne valami, bár ára van. Városban 16-18, országúton 12-13 literből tudtam kijönni, pedig óvatos duhaj vagyok.

Sajnos a nyomatékszegénységét nagyon utáltam, szinte elveszett az erő, 5 fokozatú tiptronic volt benne, nem szarozott 30-40 körül a kick-down visszakapcsolni 1-esbe. Érdekes. A hifi király (nagy Bose) bár inkább a basszus dominál, a magas hangot ne keresd. Ülések nagyok, de fotelesek és csúszkálsz rajtuk, hosszútávon nincs kellő oldaltartása. A helykínálat rendben van, csomagtartó is hatalmas. Ebben a modellben csak a nappali fény xenon, az gyakorlatilag a mostanihoz (A8) képes kuka. Quattro rendben, csúsztam vele meg 2-szer, de az elekronika és a négykerék minden sz.rból kihúzott. Futómű ok, sport volt, néha pattogott az úton, de nem veszélyes.

Alkatrészellátás ok, és meglepően olcsó szervízelni. Nem nagyon romlott el rajta semmi, és a szervíz sem volt drága. Mindent figyelembe véve ez a kocsi nagyon egyben van, mindenkinek csak ajánlani tudom, aki kezdő luxusautó vásárló. Nagyon bánom hogy nem tartottam meg....

- motortartó bak, kötelező szervizek, egyéb nem volt

16. kerület, szaki

Porsche Pest

Fenntartási költség (10) Évjárat 2000
Előző autója? A4 1.8 QT Következő autója? A8 4.2 V8
Verdikt (8.3/10)

Audi A6 1997 (1997 - 2004)