Autók » Audi » A4 (1995-2001)

A4 1,9TDI

Valami, ami jó

Audi A4 1,9TDI. Már évek óta nagyon tetszett az alakját illetően, korábbi 80-as hosszútávú tapasztalataiból megbíztam maximálisan a márkában. Nagy dilemma volt a csere alkalmával, a Diesel, vagy az ismerős benzines közötti választás, de a piac döntött helyettem. Azt vettem, amit találtam jó állapotban (persze használtan). Már a próba úton meglepett. Direkt nagyon rossz minőségi utatat választva, elképesztően finomom menetet mutat, aki ismeri tudja miről írok. Kb. 40e Km után jelentkeztek az első lengőkar problémák, könnyen lehet orvosolni, más típusokéhoz képest zsebbenyúlósabb, de a komfortérzetért megéri. Az ülések kényelméért nem vagyok elájulva, a mellette tartott Polo sokkal olcsóbb kategóriáju székei kényelmesebbek hosszútávon. Viszont menet közben nem csörög csattog a belső kárpit, nincs kellemetlen motorzaj diesel volta miatt sem. Kényes az olajcserére, annál is inkább, mert itt nem lehet tudni mennyi Km-el sikerült megvenni. A km óra 8 évesen a nevetségesen kevés 140000-t mutatta. Apróbb elektromos hibáktól eltekintve, kifejezetten megbízhatónak tűnik, az ember tényleg úgy érzi, kimenne a világból vele, az újonnan vásárolt imént említett Polo meg sem közelíti úgy megbízhatóság, mint vezetési élmény tekintetében.

- Lengőkarok, ablakemelő, klímavezérlő, első-hátsó fékmunkahengerek, központizár

Magam szerelem.

Fenntartási költség (3) Évjárat 1996
Előző autója? AUDI80 Következő autója? Audi
Verdikt (5.5/10)

Audi A4 1995 (1999 - 2001)