Autók » Audi » A4 (1995-2001)

A4 1.8T Benzin

A széteső sprinter

Sokat hallottam anno az a4 1.8T "erejéről" és 3 évvel ezelőtt úgy döntöttem megvalósítom a régi álmot,vettem egy 1995-öst.Gyanúsan olcsón hozzájutottam(1.5millio akkoriban),de bíztam a német"tartósság,minőség,precízitás" kultuszában.Mindent összevetve túl nagyot nem kellett csalódnom,de azért néha fel tudtam volna gyújtani!:-( A menetteljesítményére igazán nem lehet panaszom,a150 pacit lehet érezni,bár igazából csak a gyorsulása említésre méltó,a végsebessége nem mérvadó.(Lámpától ,lámpáig meglepően fürge tud lenni!) A fogyasztása horribilis,dehát aki gyorsulni akar ne 3-4 literes fogyasztásról álmodozzon!Egyébként én 80-as tempóval kihoztam belőle 7.5-8 liter körüli(jónak mongható) fogyasztást is,de azért ezzel az autóval nem túl "májjer" 80-al gurigázniA futómű is jó,leszámítva az elsőkerekeknél alkalmazott lengőkaros megoldást!Na az az évtized baklövése az audi-nál sztem!30-40 ezer km után ha nem cserélik egyszerűen szétesik a gömbcsukló résznél vagy (mint nálam történt) eltört(!!!!) az aluminium lengőkar.Csak a csoda mentett meg a nagyobb karamboltól,mert éppen 30-al gurultam amikor megtörtént.Ezután jött az újabb trauma:a lengőkarokból 4(!!!!) darab van egy keréken!Cserélni pedig mindet egybe érdemes.Nem olcsó mulatság!A kényelmességre nincs panaszom,megkaptam azt amit vártam tőle,az extrák(az évjárathoz és típushoz mérten )benne vannak.Igazából vagány autó,nekem mindennek ellenére bejött.Alkatrészt bontva egyre olcsóbban lehet hozzá szerezni szinte az egész országban.Tízéves kora után viszont ennél a típusnál is szépen kezdenek előjönni az apró idegesítő problémák.Bár annyira nagyon sok gond nincs vele,de inkább csak
olyanoknak ajánlom akik tudnak is és akarnak is foglalkozni vele.

- Lengőkarok(darabja 12-16 ezer),ablakemelő mechanika(bontva 4-5 ezer+munkadíj),Fékpofák(betétekkel)4-6 ezer darabja,zárbetét csere(5-8 ezer bontva+a munkadíj)

Maszek szerelő(de profi) a helyszín nem érdekes

Fenntartási költség (5) Évjárat 1995
Teljesítmény (9) Km vásárláskor 200000
Előző autója? Peugeot 309 Következő autója? A6
Verdikt (5.9/10)

Audi A4 1995 (1999 - 2001)