Autók » Alfa Romeo » Gt (2003-2010)

Gt 2.0JTS

Jó volt, szép volt, elég volt...

Legelső teljesen saját autóm (volt). Bárhol meg lehet vele jelenni, csodálatos vezetni, jól felszerelt, és a 11 éves kaszni ellenére még mindig sokan megnézik az utakon. Így utólag már belátom, hogy nem nekem való volt. Ha azt mondom, hogy havi 60-70ezret költöttem rá, akkor nem túlzok. Az előző tulaj hanyagságából adódóan rengeteg mindent kellett cserélni és javítani rajta. A motorja -annak ellenére, hogy sokan szidják- stabil, soha nem volt vele gondom, inkább az elektronika ami kényes. Olyan embereknek ajánlom, akik elkötelezettek a márka iránt, és nem okoz nekik gondot a 10 ezrenkénti olajcsere alkalmával kidobott 35e forint. Ugyanis ennyibe kerül ha normális, a gyár által előírt Selénia 10w60-as olajat teszünk bele (a 10w40-től hajtókarcsapágyas lesz) és megvesszük hozzá az olaj, levegő, illetve pollenszűrőt (és a munkadíj még sehol nincs). Aztán lehet számolgatni, hogy mennyit is szeretnénk kocsikázni, ugyanis vegyesben a 9-9.5 litert is megeszi gond nélkül, ha dinamikusan vezet az ember. Az ablakemelő szerkezetnél típushiba, hogy folyton átprogramozza magát, és egy egyszerű izzócseréhez is sebészi kézügyesség kell. Az alfázás olyan mint egy vírus, ha elkap, nehéz belőle kigyógyulni. A magas fenntartási költség ellenére rengeteg örömet okozott és azt hiszem részben ezért is maradtam meg az olasz fronton, de immár egy Fiat Bravo 1.4T-Jet társaságában...

- Néhány a sok közül: Ablakemelő szerkezet, gyújtótrafó, valahol a motortérben vezetékszakadás (3 napnyi hibakeresés és méregetés), tolatóradar szenzor, kézifék bowden szakadás, és kopóalkatrészek (fék, vezérlés, olaj, szűrők, stb.)

Amit tudtam magam csináltam meg rajta.

Fenntartási költség (3) Évjárat 2004
Előző autója? Következő autója? Bravo 1.4T-jet 150LE
Verdikt (5.5/10)

Alfa Romeo Gt 2003 (2003)